Mobilemed – rehabilitacja z dojazdem do domu
Wizyty w godzinach: 7:30 - 22:00, Kontakt (8:00 - 20:00): +48 544 440 000
MobileMed - Mobilni rehabilitanci i masażyści
Strona główna » Blog » Anatomia treningu – ćwiczenia -część zasadnicza

Anatomia treningu – ćwiczenia -część zasadnicza

Tak więc przechodzimy dziś w naszej podróży przez poszczególne części treningu do zasadniczej jego części – ćwiczeń właściwych. To właśnie w tej części całego treningu wykonujesz ćwiczenia które pozwolą Ci zrealizować założone cele. To właśnie ta część treningu trwa najdłużej i powinno się jej poświęcić najwięcej uwagi

Trening cardio

Osoby decydujące się na trening cardio (wydolnościowo – wytrzymałościowy) mogą stawiać sobie różne cele, najczęściej jednak celem jest bądź poprawienie ogólnej wydolności organizmu bądź spalanie tkanki tłuszczowej.

Elementy które musisz rozważyć decydując się na trening cardio to:

Metody treningowe które możesz wykorzystać w głównej części swojego treningu to:

Metoda ciągła: ten rodzaj ćwiczeń obejmie nieprzerwaną pracę w okresie  20 – 60 minut. Tempo ćwiczeń powinno być średnie, może to być np. marsz, jogging, jazda na rowerze czy gra w siatkówkę. Ta metoda ćwiczeń jest szczególnie polecana jeśli Twoim celem jest budowanie wydolności i wytrzymałości organizmu.

Metoda interwałowa: w tej metodzie wykorzystuje się naprzemiennie ćwiczenia o wysokiej i niskiej intensywności. Jeśli Twoim głównym celem jest spalanie kalorii, to ta metoda jest właśnie dla Ciebie. Jest to świetna metoda aby rozpocząć bieganie (naprzemienne krótkie dystanse biegu i marszu) oraz aby zwiększyć wydolność organizmu.

Metoda obwodowa:  w tej metodzie przechodzisz od wykonania jednego ćwiczenia/zadania do następnego bez przerwy pomiędzy poszczególnymi ćwiczeniami lub z bardzo niewielką. Ta metoda sprawdza się u osób które chcą trenować intensywnie i mają na trening przeznaczone relatywnie mało czasu.

Trening siłowy

ćwiczenia

Główna zasada treningu siłowego jest taka, że ćwiczymy wszystkie grupy mięśni przynajmniej dwa razy w tygodniu. Oczywiście to jak skonstruujesz swój program treningowy będzie zależało od Twoich możliwości, chęci oraz postawionych celów treningowych.

Ważnymi elementami treningu siły są:

 

Pamiętaj, że nie musisz robić treningu cardio i treningu siłowego oddzielnie.  Wiele osób łączy te dwa rodzaje treningu w celu uzyskania lepszych efektów i szybszego osiągnięcia swoich celów.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o treningu, o tym jak osiągać swoje cele sportowe zapraszamy do lektury innych postów na naszym blogu dotyczących treningu, sportu i aktywności fizycznej.

 

 

error: Treść jest chroniona !!