MobileMed - Rehabilitacja i fizjoterapia z dojazdem

Wizyty w godzinach : 7:30 - 20:00
Kontakt : + 48 604 999 555

Ból głowy? Pomoże fizjoterapeuta!

Ból głowy? Pomoże fizjoterapeuta!

Każdego z nas przynajmniej raz w życiu bolała głowa, każdy też wie jak silny i uporczywy może być to ból. Wykorzystałeś już wszystkie sprawdzone domowe i farmakologiczne sposoby na ból głowy? Nie widzisz efektu, masz już dość uporczywego bólu? Przeczytaj nasz wpis na blogu i zgłoś się do jednego z naszych fizjoterapeutów. Ból głowy to także problem do leczenia fizjoterapeutycznego. Zapraszamy.

Każdy kto odczuwał kiedykolwiek ból głowy wie, jak dokuczliwy i często trudny do zniesienia jest to rodzaj bólu. Przewlekłe, powtarzające się napięciowe bóle głowy, migreny czy uporczywy ból głowy w rejonie potylicy może wpływać i bardzo często wpływa niekorzystnie  na naszą koncentrację, zdolność do pracy, możliwość kierowania samochodem czy zdolność do jazdy na rowerze. Ból głowy często powoduje kłopoty z zasypianiem i samym snem, zniechęca nas do wyjścia z domu, po prostu zabiera radość życia i dobry nastrój.  Co więcej wiele osób cierpiących na uporczywe bóle głowy czy migreny żyje w strachu przed następnym atakiem.

Niestety tabletki przeciwbólowe nie zawsze działają, albo działają zbyt krótko, lub też tylko uciszają ból, ale zdolność koncentracji i skupienie wzroku np. na tekście wciąż są zaburzone.

Fizjoterapia a ból głowy

Być może wielu z naszych czytelników pomyśli, że fizjoterapia, którą zajmujemy się w MobileMed ma niewiele wspólnego z bólem głowy, jednak chcemy dziś Państwa przekonać, że jest inaczej.

Leki przeciwbólowe zagłuszają ból, sprawiają, że go nie czujemy, bo nasz mózg nie odbiera sygnałów płynących z ciała mówiących o bólu. Fizjoterapia i rehabilitacja w bólu głowy stara się znaleźć jego przyczynę, a następnie zlikwidować ją lub na tyle zminimalizować, że ból będzie pojawiał się rzadziej, w mniejszym natężeniu lub nie będzie go wcale.

Przyczyn bólu głowy może być wiele, a każda z przyczyn może powodować charakterystyczny dla siebie ból, z tych na które pozytywny wpływ może mieć fizjoterapeuta można wymienić:

 • migreny
 • przeciążeniowe bóle głowy (szczególnie ból w skroniach)
 • ból głowy jako następstwo wzmożonego napięcia mięśni, zmian zwyrodnieniowych w kręgosłupie szyjnym
 • ból głowy towarzyszący dyskopatii szyjnej, towarzyszący rwie barkowej
 • bóle głowy związane z zawrotami głowy
 • bóle głowy po urazach głowy, po wstrząśnieniu mózgu, po urazach komunikacyjnych (whiplash)

Fizjoterapeuci zajmujący się leczeniem bólów głowy pracują z pacjentem, według sprawdzonych i uznanych na świecie metod rehabilitacyjnych. Pacjent traktowany jest całościowo – a więc leczy się nie ból głowy a dysfunkcje w narządzie ruchu które mogą ból ten powodować.

Kompleksowa rehabilitacja obejmuje:

 • Wywiad przeprowadzony przez fizjoterapeutę dotyczący Twojego stanu zdrowia, ewentualnych urazów głowy i szyi, innych dolegliwości bólowych,
 • Badanie ruchomości odcinka szyjnego i piersiowego kręgosłupa, badanie napięcia mięśni, dodatkowe testy mogące pomóc w określeniu przyczyny bólu głowy
 • Badanie i analizę Twojej postawy podczas siedzenia, stanie, chodzenia.

Jeżeli po przeprowadzonej dokładnej analizie okaże się, że Twoje bóle głowy kwalifikują się do opieki fizjoterapeutycznej nasz fizjoterapeuta zaproponuje kompleksowy program rehabilitacji. Jeśli natomiast przeprowadzony wywiad i badanie będą sugerowały ból głowy niezwiązany z narządem ruchu fizjoterapeuta skieruje Państwa do innego specjalisty (np. neurolog, okulista, laryngolog) w celu diagnostyki i innego rodzaju leczenia.

Fizjoterapeuta będzie procował z Państwem nad rozwiązaniem problemów w układzie ruchu które powodują ból głowy, pomoże i  nauczy jak unikać bólu głowy poprzez wprowadzenie prostych zmian w postawie ciała i codziennych nawykach.

Podczas terapii możesz spodziewać się:

 • terapii poprawiającej mobilność szyi (terapia manualna, terapia powięziowa, masaż, ćwiczenia rozciągające itp.),
 • terapii poprawiającej stabilność odcinkową kręgosłupa,
 • reedukacji postawy ciała w pracy i podczas wykonywania codziennych zajęć.

 

Cierpisz z powodu migreny? Dokuczają Ci napięciowe bóle głowy? Odczuwasz dokuczliwy ból w potylicy? Po wypadku samochodowym od kilku miesięcy cierpisz na ciągły ból głowy? Nie czekaj i już dziś zgłoś się do nas na kompleksowa diagnozę i rehabilitację skierowaną specjalnie do pacjentów z uciążliwymi bólami głowy. Zapraszamy.

Zapisz się na rehabilitację

Zamów wizytę