MobileMed - Rehabilitacja i fizjoterapia z dojazdem

Wizyty w godzinach : 7:30 - 20:00
Kontakt : + 48 604 999 555

Blog - Health basics

Przygotuj się do sezonu narciarskiego

Przygotuj się do sezonu narciarskiego

Wraz z pierwszym śniegiem wiele osób zaczyna przygotowywać się do zimowych wyjazdów w góry. Narty, snowboard, a także trekking cieszą się coraz większą popularnością wśród Polaków. W tym artykule podpowiemy, jak przygotować się do szaleństw na śniegu.

Zobacz więcej
Zadbaj o swoje barki!

Zadbaj o swoje barki!

Z bólem barku boryka się coraz więcej osób, w różnym wieku. Przyczyny tej dolegliwości mogą być bardzo różne. Od przeciążenia, poprzez urazy, aż po zmiany zwyrodnieniowe stawów. Każdy jednak doskonale wie, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Dlatego właśnie w tym artykule przedstawiamy 5 porad, które pomogą Wam zachować zdrowie barków. Tak wiec do działa – zadbaj o swoje barki!

Zobacz więcej
Zapalenie ścięgna mięśnia dwugłowego – poradnik

Zapalenie ścięgna mięśnia dwugłowego – poradnik

Zapalenie ścięgna mięśnia dwugłowego ramienia (bicepsu) jest jedną z najczęstszych przyczyn bólu barku. Dysfunkcja ta często rozwija się u osób które wykonują powtarzające się ruchy ręki ponad głową. Stan zapalny ścięgna mięśnia dwugłowego w okolicy łopatki rozwija się w czasie, a ból zazwyczaj jest większy podczas ruchu ramieniem. Podczas leczenia tej dysfunkcji fizjoterapeuta pracować będzie nad zniwelowaniem stanu zapalnego i modyfikacją sposobu wykonywania aktywności, zarówno codziennych, rekreacyjnych i sportowych.

Zobacz więcej
Rehabilitacja kręgosłupa – z MobileMed to proste

Rehabilitacja kręgosłupa – z MobileMed to proste

Ból pleców i szyi są jednymi z najbardziej rozpowszechnionych przyczyn z powodu których pacjenci szukają pomocy fizjoterapeuty Rehabilitacja kręgosłupa, to zatem jedna z najczęściej wykonywanych procedur fizjoterapeutycznych. Ból pleców jest też jednym z najczęstszych problemów medycznych, dotyczących aż 80% populacji. Ból pleców może być to ból od tępego, chronicznego bólu, po nagły, ostry atak. Ból może mieć charakter przewlekły lub wystąpić nagle. Ból szyi jest ściśle związany z bólem pleców, jego powodem może być napięcie mięśni w skutek złej postawy, kontuzji lub też problemy ze stawami kręgosłupa szyjnego, a także z kompresją na struktury nerwowe.

Zobacz więcej
Masaż w domu Warszawa – bez dojazdu, bez pośpiechu!

Masaż w domu Warszawa – bez dojazdu, bez pośpiechu!

Mieszkasz w Warszawie? Marzysz o masażu w zaciszu swojego domu? Nie wiesz gdzie zadzwonić aby skorzystać z takiej usługi? Zapraszamy do nas – masaż w domu Warszawa i okolice – bez dojazdów, bez stania w korkach, bez pośpiechu, to specjalność MobileMed.

Masaż w domu  Warszawa – dlaczego MobileMed?

Jesteśmy firmą medyczną działająca na rynku od wielu lat, nasz główny zakres działalności to, ta w domu naszych pacjentów – dlatego też nasi specjaliści zgromadzili ogromne doświadczenie.

Masaż w domu naszego pacjenta możemy wykonać na terenie całej Warszawy, a także w okolicach, dlatego jeśli marzy Ci się masaż w domu a mieszkasz w Wilanowie, na Woli, Ursynowie, w Ursusie czy Konstancinie to dla nas nie problem – nasi specjaliści dotrą również do Ciebie i Twojego domu.

Mamy szerokie godziny pracy – niezależnie od tego czy marzysz o masażu w swoim domu przed pracą ( np. o 8 rano), czy o wieczornym relaksie przyjedziemy na masaż w Twoim domu w Warszawie i okolicach we wskazanej przez Ciebie godzinie.

Masaż w domu Warszawa – jaki rodzaj masażu wybrać

Oczywiście możesz sam wybrać rodzaj masażu jaki najbardziej lubisz, lub skonsultować swoje potrzeby z naszym specjalistą i wspólnie wybrać odpowiedni dla Ciebie rodzaj masażu.

Nasza oferta masaży w domu w Warszawie i okolicach jest bardzo szeroka i obejmuje:

1. Masaż klasyczny

Najpowszechniej stosowany rodzaj masażu. Jest to masaż ręczny.Masaż klasyczny zwiększa przepływ krwi i limfy w tkankach, dzięki czemu większa ilość tlenu i składników odżywczych trafia do mięśni i narządów wewnętrznych, a szkodliwe produkty przemiany materii szybciej są usuwane z tkanek.

2.Masaż limfatyczny (drenaż limfatyczny)

Ta forma masażu skierowana jest w szczególności do osób z problemami w obrębie układu chłonnego, ale także do tych pragnących zrzucić zbędne kilogramy. Celem  drenażu limfatycznego jest przesuniecie limfy z obszaru jej zalegania.

Przeczytaj więcej o obrzęku limfatycznym.

Przeczytaj więcej o drenażu limfatycznym.

3. Masaż gorącymi kamieniami

Ogrzane, gładkie kamienie umieszczane są na niektórych punkach ciała w celu rozgrzania i rozluźnienia tkanki mięśniowej. Masażysta może też trzymać kamienie w dłoniach i wykonywać nimi delikatne uciski połączone z ruchem. Masaż gorącymi kamieniami jest szczególnie polecany dla osób zestresowanych, pragnących relaksu i odprężenia.

Poznaj korzyści płynące z masażu gorącymi kamieniami.

4.Masaż sportowy

Nie trzeba być zawodowym sportowcem, żeby skusić się na masaż sportowy. Masaż sportowy to jeden z elementów odnowy biologicznej zarówno zawodowców jak i sportowców amatorów. Jego intensywność jest większa niż masażu relaksacyjnego. Głównym zadaniem masażu jest przyśpieszenie regeneracji, rozluźnienie mięśni oraz utrzymanie ich elastyczności.

Intensywne trenujesz? Dowiedz się dlaczego masaż jest Ci niezbędny.

5. Masaż kobiet w ciąży

Zwany także masażem prenatalnym, coraz bardziej popularny wśród przyszłych mam. Doceniają one zarówno to, że masaż działa leczniczo, głównie w bólach kręgosłupa lędźwiowego, ale też jego relaksacyjne działanie. Rezultaty masażu dla kobiet w ciąży są odczuwane w całym ciele. Przynosi  on ulgę, odprężenie i znakomicie poprawia samopoczucie oraz jakość snu.

6.Masaż bańką chińską

Bańka chińska jest rodzajem bańki próżniowej. Poprzez usunięcie z wnętrza bańki powietrza, następuje wytworzenie podciśnienia, dzięki czemu skóra i tkanka podskórna są zasysane, co z kolei wpływa na ich intensywne przekrwienie. Efektem takiego działania jest pobudzenie miejscowego krążenia krwi. Krążąca wewnątrz naczyń krwionośnych krew zabiera ze sobą zbędne produkty przemiany materii oraz toksyny, a w ich miejsce dostarcza niezbędne do prawidłowego funkcjonowania skóry i tkanki podskórnej produkty odżywcze.

 

Masaż w domu Warszawa  – poznaj korzyści

Oprócz korzyści dla zdrowia wynikających ze specyfiki wykonanego masażu, masaż w domu to także:

  • oszczędność czasu,
  • brak stresu związanego ze staniem w korkach, spóźnionym pociągiem itp.,
  • komfort zabiegu we własnym domu – możliwość odpoczynku i relaksu bezpośrednio po zabiegu,
  • atmosfera prywatności własnego domu.

 

Masaż w domu w Warszawie to doskonały pomysł. Jeśli i Ty marzysz o masażu w swoim domu, a mieszkasz w Warszawie lub okolicach nie czekaj i już dziś skorzystaj z usług naszych specjalistów – MobileMed.pl – zapraszamy!

zapisz -się -na- masaż

 

 

 

Zobacz więcej
Rehabilitacja dzieci – to ważne

Rehabilitacja dzieci – to ważne

Z rehabilitacją dzieci ma styczność coraz większe grono rodziców. Wielu z nich, pracujących i obracających się w zupełnie innym niż medyczne środowisku, zadaje sobie na pewno wiele pytań dotyczących tej usługi medycznej. Rehabilitacja dzieci – co warto o niej wiedzieć, aby czuć się pewniej i bezpieczniej? Zapraszamy do lektury!

Zobacz więcej
Elastyczność mięśni – warto o nią zadbać

Elastyczność mięśni – warto o nią zadbać

Elastyczność mięśni to inaczej ich zdolność do rozciągania się. Im bardziej elastyczne są mięśnie tym mamy większy zakres ruchu w naszych stawach. Na przykład, w ekstremalnych przypadkach możemy dotknąć głową do kolan. Zatem, jak ćwiczyć i jak poprawić elastyczność naszych mięśni? Oto kilka zasad.

Zobacz więcej
Guzki Szmorla? To warto wiedzieć!

Guzki Szmorla? To warto wiedzieć!

Statystycznie każdy z nas przynajmniej raz w życiu wykona zdjęcie RTG kręgosłupa lub inne badanie obrazowe szkieletu. W opisie tego zdjęcia lub badania mogą pojawić się rożne „kwiatki” –  jedne z częściej spotykanych to guzki Szmorla lub choroba Scheuermanna. Czym są te zmiany w budowie kręgosłupa? Czy zagrażają naszemu zdrowiU? Czy powodują ból?

Zobacz więcej
Postawa ciała – czy masz jakiś wybór?

Postawa ciała – czy masz jakiś wybór?

Kto z nas nie słyszał od swoich rodziców tych prostych wskazówek: stań prosto, nie garb się, ściągnij łopatki, opuść ramiona w dół? Od pokoleń w taki właśnie sposób rodzice, wychowawcy i dziadkowie dbają o postawę ciała swoich podopiecznych. W świetle dzisiejszej wiedzy jest natomiast kwestia do poważnej dyskusji czy postawa ciała to nasz wybór? Czy suma działających na nas sił zewnętrznych? Czy możemy tak po prostu wybrać sobie, że od dziś stoję prosto? Ten artykuł pokarze Ci jak zacząć myśleć o swoim ciele jako o zintegrowanym mechanizmie.

Zobacz więcej
Fizjoterapeutyczny przewodnik – skolioza

Fizjoterapeutyczny przewodnik – skolioza

Skolioza dotyka od 2% do 3% ogólnej populacji, przy czym częściej występuje u kobiet. Stopień trójpłaszczyznowej deformacji kręgosłupa waha się od łagodnych i niewielkich skrzywień do poważnych deformacji kręgosłupa wymajających interwencji chirurgicznej. Wszystkie dzieci przechodzą badania profilaktyczne postawy, ponieważ skolioza najczęściej uwidocznia się u dzieci w wieku wczesnoszkolnym, a następnie może się pogłębiać w różnym stopniu wraz ze skokami wzrostu u dzieci i młodzieży.

Czym jest skolioza?

Skolioza to trójpłaszczyznowe skrzywienie kręgosłupa, co oznacza, że ulega on deformacji w trzech niezależnych płaszczyznach. Skolioza ma duży wpływ na zmianę postawy ciała oraz symetrię tułowia. Niestety przysłowiowe „nie garb się, stój prosto” nie jest w stanie rozwiązać problemu. Na zdjęciu RTG kręgosłup może mieć kształt litery C lub S. Nasilenie stopnia skoliozy określa się poprzez pomiar kąta krzywizny właśnie na zdjęciu RTG – kąt ten nazywa się kątem Cobba.

Młodzieńcza skolioza idiopatyczna, czyli najczęstszy typ tego schorzenia, zostaje zdiagnozowana u dzieci w wielu 10 – 18 lat. Wyraz „idiopatyczna” w nazwie oznacza, że nie jest znana przyczyna powodująca rozwój tej deformacji. Jednak aż 30% dzieci ze skoliozą idiopatyczną ma w wywiadzie rodzinnym odnotowaną obecność skoliozy.

Rozpoznane są też inne rodzaje skoliozy – skolioza wrodzona, nerwowo-mięśniowa oraz skolioza dorosłych związana np. z nieprawidłowym napięciem mięśni przyktęgosłupowych.

Skolioza wrodzona jest spowodowana przez deformację kości kręgosłupa i pojawia się już we we wczesnym okresie rozwoju dziecka w łonie matki. Skolioza nerwowo-mięśniowa jest spowodowana przez stan zdrowia układu nerwowego, a w szczególności w wyniku porażenia mózgowego lub dystrofii mięśniowej, które powodują osłabienie mięśni wspierających kręgosłup.

Skolioza – jak to wygląda?

Skolioza jest zazwyczaj stanem bezbolesnym stąd często problemy z jej rozpoznaniem ponieważ dziecko nie zgłasza żadnych dolegliwości. Ból może nastąpić w wyniku przystosowana się mięśni i stawów kończyn i tułowia do deformacji kręgosłupa. Ból może też wywołać zmiana postawy ciała, zmiana wzorcu chodu, utrata elastyczności i wytrzymałości mięśni czy innych tkanek miękkich.

U osób ze skoliozą często obserwuje się:

nierówną wysokość ramion,
nierówną wysokość bioder,
nierówną wysokość wcięcia talii,
ogólny brak symetrii stron ciała,
ból w obszarach otaczających kręgosłup oraz łopatki, miednicę i biodra,
ból podczas chodu lub przy innych czynnościach ruchowych.

 Jak diagnozujemy?

Schorzenie to jest zwykle diagnozowane wstępnie w szkolnych gabinetach lekarskich podczas rutynowych bilansów zdrowia dziecka.

Kolejnym etapem diagnozowania skrzywienia kręgosłupa będzie wizyta dziecka w dziecięcej poradni ortopedycznej – dokładne badanie np. skoliometrem czyli specjalnym przyrządem do mierzenia stopnia rotacji kręgosłupa, oraz wykonanie zdjęcie RTG wszystkich odcinków kręgosłupa.

Na zdjęciu mierzony jest kąt Cobba mówiący o rozległości skrzywienia. O skoliozie mówimy wówczas, gdy kąt ten jest większy niż 10 stopni.

Czy skoliozie można zapobiec? 

To pytanie stawia sobie świat medyczny od bardzo dawna. Głosy są różne. Jedni opowiadają się za tym, że można, inni – że nie. Jednak w związku z tym, że nie znana jest główna przyczyna rozwoju idiopatycznej skoliozy młodzieńczej, ciężko jest mówić o profilaktyce jej występowania. Niemniej jednak niezwykle ważna jest dbałość o aktywność fizyczną dziecka, o skorygowaną postawę jego ciała oraz o odpowiednie i ergonomiczne noszenie plecaków i tornistrów, siedzenie przy biurku podczas odrabiania lekcji i w szkole, siedzenie na kanapie czy na podłodze podczas codziennej zabawy czy odpoczynku.

 

Wady postawy u dzieci – jak im zapobiegać?

Czym są wady postawy?

Dziecko potrzebuje ruchu!

Zobacz więcej