MobileMed - Rehabilitacja i fizjoterapia z dojazdem

Wizyty w godzinach : 7:30 - 20:00
Kontakt : + 48 604 999 555

Rehabilitant dziecięcy – jak wybrać dobrego specjalistę w Warszawie?

Rehabilitant dziecięcy – jak wybrać dobrego specjalistę w Warszawie?

Problemy ze zdrowiem dziecka to jeden z powodów spędzających sen z powiek wszystkim rodzicom. Jak wybrać rehabilitanta dla naszej pociechy kiedy już dostaniemy do niego skierowanie? Szczególnie w Warszawie gdzie ofert i dostępnych placówek jest wiele? Dla rodziców mogą być to trudne poszukiwania. A zatem hasło – rehabilitant dziecięcy Warszawa (ale też każde inne duże miasto) – jak go wybrać –  jest jak najbardziej aktualne.

Rehabilitant dziecięcy Warszawa – czym kierować się szukając terapeuty dla swojej pociechy

Oczywiście każdy rodzic kieruje się przede wszystkim dobrem swojego dziecka i jego zdrowiem.

Jakie dodatkowo elementy brać pod uwagę szukając rehabilitanta dziecięcego w Warszawie (czy innym dużym mieście)?

  • zawsze warto zapytać rodzinę/znajomych czy mogą kogoś polecić. Być może ktoś z nich miał podobną sytuację do Twojej i też musiał znaleźć rehabilitanta dla swojego dziecka. Wybierając się do osoby z polecenia, masz pewność co do zaangażowania i kompetencji danego terapeuty – bo przecież masz o nim wiadomości z pierwszej ręki.
  • sprawdź rekomendacje w serwisach internetowych zajmujących się medycyną i zdrowiem. Co prawda nie są to informacje z pierwszej ręki, ale zawsze warto sprawdzić kto w naszej dzielnicy jest polecany. Zazwyczaj internauci dość rzetelnie dzielą się swoimi opiniami. Mogą one pomóc Ci w decyzji w ręce którego rehabilitanta dziecięcego chcesz oddać swoją pociechę.
  • zawsze warto sprawdzić kompetencje osoby pod opiekę której oddajemy nasz skarb. W przypadku rehabilitantów dziecięcych najważniejsze jest, aby mieli oni zaświadczenia o przebyciu specjalistycznych kursów dających narzędzia do pracy z dziećmi.

Wybierając rehabilitanta dla naszego dziecka, warto też zastanowić się w jakiej odległości od naszego domu znajduje się gabinet czy placówka w której wybrana przez nas osoba pracuje. Nam dorosłym dojazd z jednego końca Warszawy na drugi często daje się we znaki i jest uciążliwy. A co dopiero naszym pociechom.

 

 Rehabilitant dziecięcy Warszawa – a może rehabilitacja w domu?

Warto wiedzieć i pamiętać również o tym, że rehabilitacja Twojego dziecka może być prowadzona również w zaciszu Waszego domu. Dojazdy, szczególnie na terenie warszawy to często koszmarne przeżycia. Często dziecko, szczególnie maluchy przyjeżdżają do placówki tak zmęczone, że połowa wizyty to próby zachęcenia dziecka do podjęcia aktywności.  W MobileMed mamy specjalistów rehabilitacji dziecięcej którzy przyjadą do Twojego dziecka na terenie całej Warszawy.

Dlaczego rehabilitacja w domu? Jakie korzyści odniesie Twoje dziecko?

  • nie ma problemu z dojazdem pacjenta do ośrodka,
  • nie trzeba czekać w kolejce,
  • dziecko przebywające we własnym domu nie wyrabia sobie lęku przed szpitalem (tzw. syndrom białego fartucha),
  • dzieci zazwyczaj czują się bezpieczniej i pewniej w znajomym otoczeniu,
  • łatwiej jest zapamiętać i powtórzyć zalecane do wykonania w domu ćwiczenia, ponieważ są one demonstrowane w tych samych warunkach, w których maja być wykonane.

 

 

Masz pytania i wątpliwości jak może wyglądać rehabilitacja dziecka w domu?

Zadzwoń lub napisz do nas, a odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Chcesz zamówić wizytę? Również czekamy na Twój telefon lub wiadomość e-mail.

tel: +48 544 44 00 00, +48 604 999 555
biuro@mobilemed.pl

 

Zamów wizytę
  • Sam przeszedłem w dzieciństwie rehabilitację – turnus miesięczny. Takiej sprawności fizycznej jak wtedy nigdy potem nie miałem. Przydałoby się pewnie na wzmocnienie jeszcze raz 🙂

  • Pewnie, w domu rehabilituje się dziecko najlepiej. Nie czuje stresu, a i w każdej chwili można umówić się z rehabilitantem. Rozwiązanie na miarę dwudziestego pierwszego wieku 🙂