MobileMed - Rehabilitacja i fizjoterapia z dojazdem

Wizyty w godzinach : 7:30 - 20:00
Kontakt : + 48 604 999 555

Czym jest dobra fizjoterapia?

Czym jest dobra fizjoterapia?

Dobra fizjoterapia jest po prostu skuteczna, a przy tym powinna być jak najwygodniejsza dla nas. Pozornie proste kryteria, niemniej ocenić je można dopiero po przeprowadzeniu pierwszych zabiegów. Jak zatem być pewnym przed terapią, że będzie ona skuteczna? Poniżej klika wskazówek:

blueZAPOZNAJ SIĘ Z STRONĄ INTERNETOWĄ PLACÓWKI
Jest to pierwszy podstawowy krok. Strona powinna zawierać zasady współpracy, cennik, łatwość znalezienia przydatnych informacji – jeśli tak jest oznacza, że firma jest otwarta na pacjenta.


blue

SPRAWDŹ WYKSZTAŁCENIE I KOMPETENCJE SPECJALISTÓW
Znalezienie informacji, jakie  wykształcenie i certyfikaty posiada dany specjalista oraz jakimi metodami pracuje nie powinno być kłopotliwe. Brak takich informacji lub trudność ich odnalezienia należy traktować jako sygnał ostrzegawczy.


blueZORIENTUJ SIĘ JAK SZYBKO MOŻESZ ROZPOCZĄĆ FIZJOTERAPIĘ

Z fizjoterapią nie powinno się zwlekać, im wcześniej rozpocznie się terapię tym lepsze i szybsze można efekty osiągnąć. Warto więc sprawdzić czy czas oczekiwania na wizytę to jeden-dwa dni, czy trzeba czekać znacznie dłużej.


blueDOWIEDZ SIĘ JAKIM ZAPLECZEM SPRZĘTOWYM DYSPONUJE OŚRODEK

Żeby terapia była skuteczna potrzebny jest też sprzęt pozwalający na jej przeprowadzenie  (np. stół do mobilizacji stawów, piłki do ćwiczeń kończyn, czy elastyczne taśmy do ćwiczeń oporowych). Decydując się na zabieg w domu warto dowiedzieć się czy fizjoterapeuta będzie posiadał wszystkie niezbędne narzędzia do jego przeprowadzenia.

blue

ZAPYTAJ ILU PACJENTÓW W TYM SAMYM CZASIE PRZYPADA NA JEDNEGO TERAPEUTĘ
Bardzo ważna kwestia, terapia 1 na 1 odnosi najlepsze skutki ponieważ fizjoterapeuta jest w pełni skupiony tylko na jednym pacjencie. Nie zawsze taki komfort mogą dostarczyć placówki naziemne, wówczas warto zdecydować się na rehabilitacje domową.

Pierwsza wizyta

Jeśli już zdecydowaliśmy się na daną placówkę/specjalistę warto jeszcze wiedzieć jak prawidłowo powinna przebiegać pierwsza wizyta. Kiedy fizjoterapeuta po przyjeździe od razu chce przeprowadzać zabieg, nie świadczy to o jego bardzo dużym doświadczeniu a braku kompetencji. Każdy fizjoterapeuta ma swój styl pracy, niemniej poniższe 3 kwestie to podstawa przeprowadzenia profesjonalnej pierwszej wizyty.

wywiad przeprowadzany przez fizjoterapeutęFizjoterapeuta powinien przeprowadzić wywiad z pacjentem i zebrać podstawowe informacje o jego stanie zdrowia. Fizjoterapeuta dowie się również podczas wywiadu o historii wcześniejszych chorób, uszkodzeniach i   urazach czy wcześniejszej rehabilitacji.

badanie pacjenta w fizjoterapiiBadanie manualne – fizjoterapeuta nie powinien od razu rozpoczynać zabiegu, dobry fizjoterapeuta najpierw ogólnie bada pacjenta i stawia diagnozy. Niejednokrotnie ból który odczuwamy np. w przedramieniu, może   wiązać się z problemami w zupełnie innej części ciała.

harmonogram fizjoterapiiNa koniec zaś fizjoterapeuta ustala cel, przebieg i harmonogram terapii. Dzięki temu ułatwia się kontakt i wzajemne relacje pacjenta i fizjoterapeuty. Jasno określony cel i plan rehabilitacji dążącej do jego realizacji to gwarant porozumienia.

 

Jesteśmy przekonani, że Mobilemed oraz nasi specjaliści spełniają wszystkie powyższe wymagania i standardy. Jeśli potrzebujesz profesjonalnie przeprowadzonej terapii, zadzwoń  do nas lub wyślij formularz.

LUB   tel: +48 544 44 00 00, +48 604 999 555