Mobilemed – rehabilitacja z dojazdem do domu
Wizyty w godzinach: 7:30 - 22:00, Kontakt (8:00 - 20:00): +48 544 440 000
MobileMed - Mobilni rehabilitanci i masażyści
Strona główna » Blog » Rehabilitacja kręgosłupa

Rehabilitacja kręgosłupa

Rehabiliatcja kręgosłupaRehabilitacja kręgosłupa – czy Twój kręgosłup domaga się pomocy?

Ból kręgosłupa jest jedną z najczęstszych przyczyn zgłaszania się do lekarza pierwszego kontaktu, jest to również jedna z częstych przyczyn nieobecności pracowników w firmie. Niezależnie od tego czy spędzamy cały dzień przed komputerem, czy chodzimy w swojej pracy, czy stoimy w jednej wymuszonej przez 8 godzin pozycji nasz kręgosłup narażony jest na wiele przeciążeń. A sumujące się przeciążenia prędzej czy później dają o sobie znać i kręgosłup zaczyna boleć. Kiedy pojawia się ból część z nas sięga po tabletki, inni myślą o rehabilitacji. Przedstawiamy Państwu składowe elementy rehabilitacji kręgosłupa.

Rehabilitacja kręgosłupa – terapia manualna

Jedną z metod rehabilitacji kręgosłupa jest terapia manualna.  Najogólniej mówiąc jest to terapia wykonywana dłońmi terapeuty. Techniki którymi posługuje się terapeuta to m. in. manipulacje i mobilizacje stawów, trakcja, masaż głęboki i poprzeczny mięśni, neuromobilizacje, techniki przywracające prawidłowy tonus mięśniowy. Główny cel zastosowania technik terapii manualnej w rehabilitacji kręgosłupa, to oczywiście zmniejszenie dolegliwości bólowych, odblokowanie segmentów ruchowych kręgosłupa, przywrócenie prawidłowej ruchomości stawów kręgosłupa, zmniejszenie ucisku krążka kręgowego na korzenie nerwowe, rozluźnienie nadmiernie napiętych mięśni przykręgosłupowych.

W rehabilitacji kręgosłupa wykorzystywanych jest wiele metod terapii manualnej, do stosowanych przez fizjoterapeutów z MobileMed należą m. in. Ortopedyczna Terapia Manualna Kaltenborna – Evjenth’a (OMT), Terapia Manualna wg koncepcji Mulligana, Terapia McKenzie, Terapia Manualna wg Cyriaxa.

Stosując powyższe rodzaje terapii manualnej fizjoterapeuci i terapeuci manualni zapewniają Państwu rehabilitację na najwyższym poziomie, prowadzona według uznanych na świecie fizjoterapeutycznych metod pracy.

Rehabilitacja kręgosłupa –  ćwiczenia

Ruch może zastąpić każde lekarstwo, ale żadne lekarstwo nie zastąpi ruchu. Przez setki lat ewolucji nasz kręgosłup przystosowany został do ciągłej zmiany jego położenia, do ciągłego ruchu i przemieszczania się w przestrzeni. Tymczasem globalna cywilizacja na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci zmusiła nasze kręgosłupy do przebywania w stałej, niezmiennej przez wiele godzin pozycji (najczęściej siedzącej, ale też stojącej). Jest to sytuacja z którą nasze kręgosłupy nie potrafią sobie poradzić. Dlatego niezmiernie ważne są ćwiczenia równoważące statyczną pozycję kręgosłupa, powinny być one wykonywane po zakończeniu wielogodzinnej pracy.

Rehabilitacja kręgosłupa to także specjalne ćwiczenia, które możesz wykonywać samodzielnie w domu. Najbezpieczniej dla Twojego zdrowia i kręgosłupa o zestaw takich ćwiczeń poprosić fizjoterapeutę lub trenera personalnego. W MobileMed.pl mamy specjalistów zajmujących się rehabilitacją kręgosłupa, którzy po przeprowadzeniu wywiadu dotyczącego Twojego stylu życia i charakteru pracy ułożą zestaw ćwiczeń specjalnie dla Ciebie. Indywidualna sesja z rehabilitantem który zademonstruje jak wykonać poszczególne ćwiczenia i skoryguje Twoje ewentualne błędy będzie prezentem za który Twój kręgosłup będzie Ci naprawdę wdzięczny

Rehabilitacja kręgosłupa – fizykoterapia

Fizykoterapia jest dodatkową metodą, dzięki której skutecznie możesz walczyć z dolegliwościami bólowymi Twojego kręgosłupa. W fizykoterapii wykorzystywane są różne rodzaje energii (np., elektryczna, dźwiękowa czy świetlna) w celu zadziałania na organizm pacjenta i wywołania w nim ściśle określonych zmian. Dzięki zabiegom fizykalnym takim jak elektrolecznictwo, laseroterapia czy ultradźwięki połączonym z rehabilitacja ruchową kręgosłupa ( terapią manualną i ćwiczeniami) pomożemy Twojemu kręgosłupowi wrócić  do stanu równowagi a Tobie do komfortu życia bez bólu.

W MobileMed posiadamy przenośne urządzenia do fizykoterapii, dlatego też to rehabilitant przyjeżdża do Twojego domu, zapewniając Ci komfort i wygodę wizyty domowej.

Zobacz jak to wygląda!

 

Ból kręgosłupa –co jeszcze poza dobrą rehabilitacją kręgosłupa możesz dla siebie zrobić.

 

Odczuwasz dolegliwości bólowe w kręgosłupie? Masz problemy z ruchem, nie możesz obrócić głowy? Czujesz drętwienie i pieczenia w kończynach, dłoniach czy stopach? Nie czekaj, już dziś zgłoś się do specjalistów z MobileMed.pl. Dzięki dokładnej diagnozie Twoich dolegliwości możesz liczyć na skuteczną rehabilitację Twojego kręgosłupa.  

  LUB   tel: +48 544 44 00 00, +48 604 999 555

 

 

error: Treść jest chroniona !!