Mobilemed – rehabilitacja z dojazdem do domu
Wizyty w godzinach: 7:30 - 22:00, Kontakt (8:00 - 20:00): +48 544 440 000
MobileMed - Mobilni rehabilitanci i masażyści
Strona główna » Blog » Ból głowy? Pomoże fizjoterapeuta!

Ból głowy? Pomoże fizjoterapeuta!

ból głowy

Każdego z nas przynajmniej raz w życiu bolała głowa, każdy też wie jak silny i uporczywy może być to ból. Wykorzystałeś już wszystkie sprawdzone domowe i farmakologiczne sposoby na ból głowy? Nie widzisz efektu, masz już dość uporczywego bólu? Przeczytaj nasz wpis na blogu i zgłoś się do jednego z naszych fizjoterapeutów. Ból głowy to także problem do leczenia fizjoterapeutycznego. Zapraszamy.

Każdy kto odczuwał kiedykolwiek ból głowy wie, jak dokuczliwy i często trudny do zniesienia jest to rodzaj bólu. Przewlekłe, powtarzające się napięciowe bóle głowy, migreny czy uporczywy ból głowy w rejonie potylicy może wpływać i bardzo często wpływa niekorzystnie  na naszą koncentrację, zdolność do pracy, możliwość kierowania samochodem czy zdolność do jazdy na rowerze. Ból głowy często powoduje kłopoty z zasypianiem i samym snem, zniechęca nas do wyjścia z domu, po prostu zabiera radość życia i dobry nastrój.  Co więcej wiele osób cierpiących na uporczywe bóle głowy czy migreny żyje w strachu przed następnym atakiem.

Niestety tabletki przeciwbólowe nie zawsze działają, albo działają zbyt krótko, lub też tylko uciszają ból, ale zdolność koncentracji i skupienie wzroku np. na tekście wciąż są zaburzone.

Fizjoterapia a ból głowy

Być może wielu z naszych czytelników pomyśli, że fizjoterapia, którą zajmujemy się w MobileMed ma niewiele wspólnego z bólem głowy, jednak chcemy dziś Państwa przekonać, że jest inaczej.

Leki przeciwbólowe zagłuszają ból, sprawiają, że go nie czujemy, bo nasz mózg nie odbiera sygnałów płynących z ciała mówiących o bólu. Fizjoterapia i rehabilitacja w bólu głowy stara się znaleźć jego przyczynę, a następnie zlikwidować ją lub na tyle zminimalizować, że ból będzie pojawiał się rzadziej, w mniejszym natężeniu lub nie będzie go wcale.

Przyczyn bólu głowy może być wiele, a każda z przyczyn może powodować charakterystyczny dla siebie ból, z tych na które pozytywny wpływ może mieć fizjoterapeuta można wymienić:

Fizjoterapeuci zajmujący się leczeniem bólów głowy pracują z pacjentem, według sprawdzonych i uznanych na świecie metod rehabilitacyjnych. Pacjent traktowany jest całościowo – a więc leczy się nie ból głowy a dysfunkcje w narządzie ruchu które mogą ból ten powodować.

Kompleksowa rehabilitacja obejmuje:

Jeżeli po przeprowadzonej dokładnej analizie okaże się, że Twoje bóle głowy kwalifikują się do opieki fizjoterapeutycznej nasz fizjoterapeuta zaproponuje kompleksowy program rehabilitacji. Jeśli natomiast przeprowadzony wywiad i badanie będą sugerowały ból głowy niezwiązany z narządem ruchu fizjoterapeuta skieruje Państwa do innego specjalisty (np. neurolog, okulista, laryngolog) w celu diagnostyki i innego rodzaju leczenia.

Fizjoterapeuta będzie procował z Państwem nad rozwiązaniem problemów w układzie ruchu które powodują ból głowy, pomoże i  nauczy jak unikać bólu głowy poprzez wprowadzenie prostych zmian w postawie ciała i codziennych nawykach.

Podczas terapii możesz spodziewać się:

 

Cierpisz z powodu migreny? Dokuczają Ci napięciowe bóle głowy? Odczuwasz dokuczliwy ból w potylicy? Po wypadku samochodowym od kilku miesięcy cierpisz na ciągły ból głowy? Nie czekaj i już dziś zgłoś się do nas na kompleksowa diagnozę i rehabilitację skierowaną specjalnie do pacjentów z uciążliwymi bólami głowy. Zapraszamy.

Zapisz się na rehabilitację

error: Treść jest chroniona !!