Mobilemed – rehabilitacja z dojazdem do domu
Wizyty w godzinach: 7:30 - 22:00, Kontakt (8:00 - 20:00): +48 544 440 000
MobileMed - Mobilni rehabilitanci i masażyści
Strona główna » Co leczymy » Bark » Bark zamrożony

Bark zamrożony

Czym jest bark zamrożony?

Bark zamrożony to ograniczenie ruchomości w stawie połączone z narastającym bólem. W szczytowym momencie jest bardzo silny i rwący, pojawia się także w spoczynku, szczególnie w nocy. Podczas bólu dochodzi do ograniczenia możliwości ruchu w stawie i niemożności położenia się na chorej stronie. Dodatkowo ból uniemożliwia jakąkolwiek aktywność. Faza ostra mija po około 3 miesiącach, jednak i po niej możliwości ruchowe są minimalne. Nieznane jest pochodzenie choroby przez co narażeni są na nią wszyscy, bez względu na wiek.

Objawy barku zamrożonego

Cechą charakterystyczną bólu jest to, że opisywany jest on jako ból nie do wytrzymania. Ból utrudnia normalne funkcjonowanie, nawet podczas najprostszych codziennych czynności. Wraz z postępowaniem schorzenia coraz bardziej utrudnia codzienne życie.
Aby uniknąć bolesnych konsekwencji należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Szybka interwencja i odpowiednio dobrana rehabilitacja i farmakologia uśmierzą ból i pomogą wrócić do zdrowia. Najczęściej stosowana jest terapia manualna i ćwiczenia przywracające ruch w stawie. Dodatkowo można wykonywać z zakresu fizykoterapii: ultradźwięki, laser i pole magnetyczne.

error: Treść jest chroniona !!