Mobilemed – rehabilitacja z dojazdem do domu
Wizyty w godzinach: 7:30 - 22:00, Kontakt (8:00 - 20:00): +48 544 440 000
MobileMed - Mobilni rehabilitanci i masażyści
Strona główna » Co leczymy » Łokieć » Zapalenie kaletki łokciowej

Zapalenie kaletki łokciowej

Zapalenie kaletki łokciowej to schorzenie dotyczące tylnej powierzchni łokcia. Ze względu na zewnętrzne  położenie kaletki jest ona szczególnie narażona na urazy. Zapalenie kaletki łokciowej to jedno z najpopularniejszych chorób łokcia. Przyczyną pojawienia się zapalenia są mikrourazy wywołane dużą aktywnością fizyczną lub długotrwałe opieranie się o łokieć. Zapalenie kaletki łokciowej może pojawić się również w wyniku reumatoidalnego zapalenie stawów.

Objawy zapalenia kaletki łokciowej

  • obrzęk łokcia przypominający wyglądem jajo
  • ból i tkliwość przy ucisku

 

Aby potwierdzić objawy wystarczy przeprowadzić badanie kliniczne. Pomocne w zdiagnozowaniu schorzenia jest badanie USG, RTG lub rezonans magnetyczny, które wykluczą inne choroby.

Zapalenie kaletki łokciowej – leczenie

Leczenie polega głównie na odciążeniu łokcia i podaniu leków przeciwzapalnych. W przypadku zapalenia bakteryjnego wykonuje się punkcję z ewakuacją płynu stawowego aby zmniejszyć nasilenie dolegliwości. Zalecane są także zabiegi fizykoterapeutyczne takie jak krioterapia, ultradźwięki czy prądy TENS. Można także zastosować masaż tkanek głębokich i terapię manualną. W ciężkich przypadkach konieczne może być usunięcie operacyjne całej kaletki.

error: Treść jest chroniona !!