Mobilemed – rehabilitacja z dojazdem do domu
Wizyty w godzinach: 7:30 - 22:00, Kontakt (8:00 - 20:00): +48 544 440 000
MobileMed - Mobilni rehabilitanci i masażyści
Strona główna » Blog » Dobry fizjoterapeuta czyli…?

Dobry fizjoterapeuta czyli…?

Dobry fizjoterapeuta

Na forach internetowych wiele jest pytań o polecenie dobrego fizjoterapeuty, dobrej placówki czy po prostu dobrej rehabilitacji. Ale co dokładnie autor takiego pytania ma na myśli? Zapewne pod słowem „dobra”, „dobry” kryje się wiele znaczeń i życzeń osoby zadającej pytanie. Poniżej przedstawiamy wskazówki czym charakteryzuje się dobry fizjoterapeuta i na co zwrócić uwagę przy doborze specjalisty.

Dobry fizjoterapeuta czyli fizjoterapeuta skuteczny

Jak pokazują analizy opinii klientów wystawianych fizjoterapeutom i placówkom rehabilitacyjnym dla większości pacjentów pod słowem „dobry” kryje się synonim skuteczny. Dobry fizjoterapeuta ma więc poprawić stan zdrowia pacjenta, jego sprawność, podnieść jakość jego życia, możliwości funkcjonowania na co dzień.

Dobry fizjoterapeuta stosuje uznane na świecie metody pracy

W każdej dziedzinie życia obowiązują nas pewne standardy. Nie inaczej  jest w rehabilitacji. Istnieje szereg metod fizjoterapeutycznych uznanych na całym świecie (jest ich przynajmniej kilkadziesiąt). Do najbardziej cenionych należą miedzy innymi:

Placówki w których fizjoterapeuci wykorzystują sprawdzone metody, dzięki ukończeniu specjalistycznych kursów są warte uwagi pacjentów i tylko w nich pacjent może liczyć na dobrą rehabilitację czy fizjoterapię.

Szukając więc kompetentnego fizjoterapeuty zwróć uwagę na:

blue Wykształcenie

blue Ukończone kursy i zdobyte certyfikaty

blue Metody jakimi pracuje

kompetencje fizjoterapeuty

Dobry fizjoterapeuta powinien posiadać należyty sprzęt do
przeprowadzenia zabiegu

Aby rehabilitacja była naprawdę skuteczna trzeba połączyć w procesie powrotu do zdrowia wiele czynników. Jednym z nich jest sprzęt pozwalający na przeprowadzenie terapii (np. stół do mobilizacji stawów, piłki do ćwiczeń kończyn, czy elastyczne taśmy do ćwiczeń oporowych). Zawsze warto zapoznać się z informacjami dotyczącymi sprzętu na stronie internetowej, czy też obejrzeć galerię zdjęć która może nam wiele dobrego ale też niestety i złego powiedzieć o placówce.

sprzet do fizjoterapiiJeśli decydujesz się na rehabilitację domową zwróć uwagę na to czy terapeuta przyjedzie do Ciebie z niezbędnym
sprzętem, czy niektóre przyrządy będziesz musiał zapewnić sam.

Niemałe znaczenie ma też wykorzystywany w terapii sprzęt do fizykoterapii. Fizykoterapia jest doskonałym uzupełnieniem rehabilitacji i często odpowiednio wykonany zabieg (np. laseroterapia czy  elektroterapia) w widoczny sposób przyśpiesza efekty postępowania fizjoterapeutycznego. 

Podsumowując, wybierając placówkę rehabilitacyjną/fizjoterapeutę:

  1. Zapoznaj się ze stroną placówki – czy ma ona jasno przedstawione zasady współpracy, cennik, czy łatwo możesz znaleźć przydatne informacje – jeśli tak świadczy to, że firma jest otwarta na pacjenta
  2. Przeglądając stronę internetową zwróć uwagę na wykształcenie oraz kompetencje fizjoterapeuty
  3. Sprawdź opinie na portalach internetowych
  4. Dowiedz się jak szybko możesz skorzystać z rehabilitacji (w niektórych schorzeniach czy urazach szybkość podjęcia rehabilitacji ma kluczowe znaczenie).
  5. Dowiedz się jakim zapleczem sprzętowym dysponuje wybrany przez Ciebie ośrodek.
  6. Zapytaj ilu pacjentów w tym samym czasie przypada na jednego terapeutę. Praca jeden na jeden daje najlepsze efekty.

W Mobilemed zatrudniamy najlepszych certyfikowanych specjalistów oraz dysponujemy najnowszym przenośnym sprzętem do fizykoterapii. Jeśli zależy Ci na skutecznej terapii w komfortowych domowych warunkach, skontaktuj się z nami.

  LUB   tel: +48 544 44 00 00, +48 604 999 555

error: Treść jest chroniona !!