Mobilemed – rehabilitacja z dojazdem do domu
Wizyty w godzinach: 7:30 - 22:00, Kontakt (8:00 - 20:00): +48 544 440 000
MobileMed - Mobilni rehabilitanci i masażyści
Strona główna » Blog » Jak pozbyć się cellulitu i bez skrępowania pokazać się na plaży/basenie?

Jak pozbyć się cellulitu i bez skrępowania pokazać się na plaży/basenie?

pozbyć się cellulitu

Wielkimi krokami zbliża się okres wiosenno-letni, w którym piękna pogoda potęguje chęć odsłonięcia odrobiny ciała. W związku z tym, zależy nam na posiadaniu aksamitnej i jędrnej skóry. Gdy zatroszczymy się o jej pielęgnację zawczasu, wizyta na plaży w stroju kąpielowym z pewnością nie będzie stanowiła najmniejszego powodu
do skrępowania.

how-to-get-rid-of-cellulite-largeWarto wiedzieć, że główną przyczyną tak nielubianego przez panie cellulitu (wł. lipodystrofii) jest zaburzona gospodarka hormonalna
oraz upośledzone krążenie limfatyczno-żylne, wywołane zaleganiem przerosłych komórek tłuszczowych (adipocytów). Schorzenie to dotyczy głównie kobiet. Winne temu jest charakterystyczne ułożenie kobiecych włókien kolagenowych i elastynowych, tworzących tkankę podskórną. U mężczyzn ich rozmieszczenie znacznie utrudnia powstanie cellulitu.

Jak pozbyć się cellulitu? – rodzaje cellulitu.

Istnieją trzy podstawowe rodzaje cellulitu: wodny, tłuszczowy
oraz włóknisty
.

W zależności od czynnika sprawczego, terapię ukierunkowuje się na główną przyczynę schorzenia.

Cellulit wodny jest związany z nieprawidłowym krążeniem krwi i limfy oraz zastojem ubocznych efektów przemiany materii w tkankach, skóra nim dotknięta jest mocno napięta, dodatkowo może być lekko bolesna
w dotyku. Jego leczenie polega przede wszystkim na usprawnieniu krążenia, drenażu limfatycznym oraz ćwiczeniach.

Cellulit tłuszczowy jest związany z nadmiarem tkanki tłuszczowej, leczenie jest zatem ukierunkowane przede wszystkim na redukcję jej nadwyżki.

Cellulit włóknisty występuje natomiast w sytuacji przerośnięcia włókien kolagenowych i elastynowych, w jego przypadku skóra jest twarda, a silny ucisk wyraźnie boli. Walka z cellulitem włóknistym jest najtrudniejsza, polega na zastosowaniu połączenia masaży, ćwiczeń, kosmetyków oraz diety.

Sposób na cellulit – Masaż manualny

Znakomitą metodą na gładką i sprężystą skórę jest seria ręcznych masaży wykonanych przez specjalistę. Masaż taki pobudza krążenie krwi i limfy, wyszczupla, ujędrnia i modeluje ciało. Specjalnie dobrane techniki umożliwiają uplastycznienie tkanki, pobudzenie krążenia (widocznym dowodem na to jest zaczerwienie powierzchni skóry
pod wpływem chwytów masażysty), stymulację spalania tkanki tłuszczowej, a także złuszczenie martwego naskórka. Wszystko to w rezultacie wpływa na znaczną poprawę wyglądu skóry. Dodatkowo zastosowane do masażu kosmetyki (np. specjalne kremy czy oliwki) intensyfikują rezultat, gdyż posiadają w swoim składzie substancje pobudzające mikrocyrkulację czy rozkład tłuszczu (tzw. lipolizę) oraz korzystnie wpływające na kondycję skóry.

Redukcji cellulitu oraz utrzymaniu ładnego wyglądu skóry ogromnie sprzyja ruch na świeżym powietrzu (pobudza krążenie, metabolizm oraz samooczyszczanie organizmu) oraz prawidłowa dieta (zapobiega odkładaniu się szkodliwych substancji, czyli działa prewencyjnie przed nawrotami cellulitu).
Ważne jest również wprowadzenie właściwych nawyków w życiu codziennym, jak np. stosowanie pryszniców naprzemiennie ciepłych i zimnych, rezygnacja z mocno uciskającej odzieży czy regularne stosowanie preparatów kosmetycznych.

Autorem artykułu jest dr n. med. Tomasz Chomiuk

Ps. Zapraszamy do nas na masaże, jeśli mieszkasz w okolicach Warszawy to zarezerwuj pasujący Ci termin i zrób pierwszy krok w walce z cellulitem.

 

error: Treść jest chroniona !!