Mobilemed – rehabilitacja z dojazdem do domu
Wizyty w godzinach: 7:30 - 22:00, Kontakt (8:00 - 20:00): +48 544 440 000
MobileMed - Mobilni rehabilitanci i masażyści
Strona główna » Blog » Diagnoza – łokieć golfisty? Tego powinieneś unikać!

Diagnoza – łokieć golfisty? Tego powinieneś unikać!

łokieć golfisty

Najpowszechniejszym symptomem w jednostce chorobowej określanej jako łokieć golfisty jest ból zlokalizowany po wewnętrznej stronie stawu łokciowego (przyśrodkowo). Łokieć golfisty to proces zapalny obejmujący wspólne ścięgno mięśni zginaczy nadgarstka, których przyczep znajduje się na nadkłykciu przyśrodkowym kości ramiennej. Oprócz bólu, łokieć najczęściej jest on ucieplony (wpływ na to ma stan zapalany), może dojść też do problemów z poruszaniem nadgarstkiem i łokciem.

Łokieć golfisty  – pomoże fizjoterapeuta

Jeśli cierpisz na schorzenie zwane łokciem golfisty, to niezbędne będzie spotkanie z wykwalifikowanym fizjoterapeutą. Metodą leczenia z wyboru najczęściej jest leczenie zachowawczełokieć golfisty, którego podstawę stanowi rehabilitacja. Proces rehabilitacji skupia się na przywróceniu prawidłowej długości mięśni zginaczy nadgarstka i innych mięśni kończyny górnej, o ile ich praca jest nieprawidłowa. Rehabilitacja likwiduje problemy w obrębie powięzi otaczającej mięśnie oraz przywraca prawidłowe mechanizmy pracy wszystkich struktur kończyny górnej

Zapisz się na rehabilitację

 

 

Łokieć golfisty – tego powinieneś unikać

Oto lista kilku czynności, których zdecydowanie powinieneś unikać, jeśli zdiagnozowano u Ciebie schorzenie zwane łokciem golfisty.

    1. Przestań czekać, aż ból sam minie. Nawet jeśli doraźne środki łagodzące ból, takie jak np.: tabletki przeciwbólowe, ciepłe lub zimne okłady chwilowo łagodzą objawy, to nie likwidują one przyczyny problemu. Organizm ma naprawdę duże zdolności do regeneracji i samoleczenia, stąd być może odczuwasz polepszenie swojej kondycji co pewien czas. Jednak zwłoka i oczekiwanie na „cudowne uzdrowienie” zazwyczaj działają na Twoją niekorzyść. Przestań czekać, aż ból sam minie i skontaktuj się z profesjonalistą, który rozwiąże Twój problem.
    2. Przestań obciążać swój łokieć. Dziwi Cię, że chociaż nie grasz w golfa, ba, nawet nigdy w życiu nie miałeś w ręku kija golfowego, to lekarz zdiagnozował u Ciebie schorzenie związane z tą grą? Nie tylko gra w golfa może obciążać zginacze nadgarstka w takim stopniu, że dochodzi do ich przeciążenia i stanu zapalnego. Powinieneś więc (oczywiście na ile to możliwe)  unikać czynności takich jak np. podnoszenie ciężkich przedmiotów i noszenie ich w bolącej ręce, unikaj też siłowego odkręcania np. wieczek od słoika. Zwróć też uwagę, czy ból pojawia się podczas pisania na klawiaturze. Jeśli tak to prawdopodobnie trzeba zadbać o większą ergonomię stanowiska pracy. Ochrona łokcia we wczesnym etapie rozwoju tego schorzenia i zmiana powodujących ból nawyków są Twoim sprzymierzeńcem w leczeniu schorzenia.
    3. Odpocznij od gry w golfa. Jeśli grasz w golfa i czujesz, że każde uderzenie sprawia Ci ból, to przynajmniej na czas rehabilitacji powinieneś zrezygnować z tej aktywności. Kiedy już proces rehabilitacji zakończy się, warto, wracając do gry, skonsultować sposób trzymania kija i uderzeń z profesjonalistą. Może się okazać, że to nieprawidłowy sposób używania kija podczas gry doprowadził do Twojego problemu.
    4. Przestań się martwić. Nie wpadaj w panikę. Pomimo tego, że łokieć golfisty jest schorzeniem powodującym duży ból i dyskomfort podczas ruchów wykonywanych zarówno dłonią jak i stawem łokciowym, to przy odpowiedniej rehabilitacji jest możliwy do całkowitego wyleczenia. Ważne aby nie lekceważyć problemu i odpowiednio wcześnie (już przy pojawieniu się pierwszych dolegliwości bólowych) rozpocząć leczenie i rehabilitację.
    5. Nie unikaj swojego fizjoterapeuty. Możesz próbować leczyć się na własną rękę, ale zwykle rezultaty będą gorsze niż jeśli skorzystasz z fachowej pomocy. Pułapkę też stanowi przekonanie, że „jest mi już trochę lepiej, nie boli tak bardzo, nie muszę już chodzić do fizjoterapeuty”. Najlepsze efekty terapii uzyskasz jeśli doprowadzisz ją do końca.

 

Jeśli masz ból łokcia zlokalizowany przyśrodkowo, jeśli masz problemy z chwytem i swobodnym używaniem ręki może być to łokieć golfisty. Cykl rehabilitacji będzie niezastąpiony w powrocie do normalnej, bezbolesnej aktywności zarówno dnia codziennego jak i aktywności sportowej. Fizjoterapeuta podpowie co robić, a czego zdecydowanie nie robić aby skutecznie walczyć z bólem i ograniczeniem aktywności. Zapraszamy do kontaktu.

.

  LUB   tel: +48 544 44 00 00, +48 604 999 555  

error: Treść jest chroniona !!