Poprawa jędrności skóry oraz jej koloru, widoczne zmniejszenie obrzęków, zredukowanie cellulitu, a niekiedy zupełny jego zanik, rozluźnienie i zmniejszenie napięcia mięśni po wysiłku – wszystkie te efekty możesz uzyskać po wykonaniu jednego zabiegu – masażu bańską chińską.
Na ten leczniczo-kosmetyczny zabieg decyduje się nie tylko coraz więcej dbających o siebie kobiet, ale również profesjonalnych zawodników czy sportowców amatorów.
Masaż wykonywany jest za pomocą bańki chińskiej. Jest ona rodzajem bańki próżniowej, wysysającej powietrze pod ciśnieniem. Zazwyczaj bańki wykonane są z gumy, niekiedy używa się również baniek wykonanych z bambusa lub szkła. Bańka ma zaokrąglony kształt i owalne brzegi, przy pomocy których możliwe jest zassanie powierzchni skóry. Zazwyczaj w zestawie dostępne są cztery bańki w różnych rozmiarach, dzięki czemu masażysta może swobodnie dostosować wielkość bańki do masowanej okolicy ciała.
Poprzez usunięcie z wnętrza bańki powietrza, wytwarzane jest podciśnienie, dzięki czemu skóra i tkanka podskórna są zasysane, co z kolei wpływa na ich intensywne przekrwienie. Efektem masażu uzyskanym dzięki zassaniu skóry jest pobudzenie miejscowego krążenia krwi. Krążąca wewnątrz naczyń krwionośnych krew zabiera ze sobą zbędne produkty przemiany materii oraz toksyny, a w ich miejsce dostarcza niezbędne do prawidłowego funkcjonowania skóry i tkanki podskórnej produkty odżywcze (np. witaminy).
Masaż bańką chińską wykonywany jest przy użyciu oliwki. Masażysta wykonuje podłużne oraz koliste ruchy bańką
w kierunku węzłów chłonnych. Najczęściej początkowe zabiegi bywają nieprzyjemne lub nawet bolesne, mogą pojawić się niewielkie siniaki. Ich pojawienie się nie jest przeciwwskazaniem do wykonania kolejnych masaży. Czas zabiegu jest zależny od masowanej części ciała i wynosi najczęściej od 15 do 40 minut. Dla uzyskania maksymalnej skuteczności zabieg powinien być wykonany w serii przynajmniej 10 powtórzeń.
[arrow_list_one]
[/arrow_list_one]
Podstawowym działaniem bańki chińskiej, wykorzystywanym w lecznictwie, jest zmniejszenie napięcia mięśni i ich rozluźnienie. Masaże bańką chińską wskazane są w:
[arrow_list_one]
[/arrow_list_one]
Dodatkowo masaż bańką chińską wspaniale relaksuje i uspokaja. Jest skutecznym sposobem na stres i przemęczenie, ale można stosować go również po długotrwałym czy intensywnym wysiłku fizycznym.
[arrow_list_one]
[/arrow_list_one]
Zapraszamy Państwa do skorzystania z masażu bańką chińską. Może być on przeprowadzany zarówno w jednym
z naszych gabinetów stacjonarnych albo możemy też dojechać do Państwa domu na terenie Warszawy i okolic.
W MobileMed jesteśmy do Waszej dyspozycji od wczesnego ranka do godzin wieczornych. Możecie Państwo skontaktować się z nami poprzez formularz na stronie internetowej lub telefonicznie.
Cellulit (nazywany inaczej skórką pomarańczową, a w języku medycznym lipodystrofią) to zmiany skórne polegające na nieprawidłowym rozmieszczeniu tkanki tłuszczowej. Te nieestetyczne zgrubienia i grudki najczęściej pojawiają się w okolicy pośladków, ud, bioder, kolan, okolicy podbrzusza, ramion i sutków. Cellulit jest jednym z najczęstszych problemów kosmetycznych występujących u młodych dziewcząt
i kobiet (dotyka ok. 85% z nich), u mężczyzn występuje tylko sporadycznie.
Chociaż przyczyna powstawania cellulitu jest wciąż nieznana, uważa się, że pewne czynniki mogą mieć duży wpływ na jego powstawanie. Hormonem (w przypadku nieprawidłowej gospodarki hormonalnej) mogącym mieć wpływ na powstawanie i lokalizację cellulitu u kobiet jest estrogen. Pomimo że problem cellulitu dotyczy wielu kobiet szczupłych, uważa się, że nadwaga i otyłość zwiększają jego zasięg i nasilenie. Również palenie papierosów zwiększa ryzyko wystąpienia cellulitu. Wraz z wiekiem zmniejsza się elastyczność skóry, a u kobiet po 30 roku życia częściej pojawia się cellulit.
Wykazano, że w walce z cellulitem najbardziej skuteczna jest systematyczna aktywność fizyczna oraz zmiana nawyków żywieniowych. Na redukcję skórki pomarańczowej oraz zwiększenie elastyczności skóry dobrze wpływa również masaż bańką chińską.