Mobilemed – rehabilitacja z dojazdem do domu
Wizyty w godzinach: 7:30 - 22:00, Kontakt (8:00 - 20:00): +48 544 440 000
MobileMed - Mobilni rehabilitanci i masażyści
Strona główna » Blog » Masaż BODY WORK to kompleksowe połączenie masażu i ruchu dla dobra Twojego ciała i ducha.

Masaż BODY WORK to kompleksowe połączenie masażu i ruchu dla dobra Twojego ciała i ducha.

masaż BODY WORK

Poznaj lepiej jeden z masaży z oferty MobileMed.pl. Poznaj masaż BODY WORK. Dowiedz się jakie niewiarygodne korzyści przyniesie on Twojemu ciału , i jak poprawi Twoje samopoczucie psychofizyczne. Zapraszamy do lektury.

Czym jest masaż BODY WORK?

Masaż BODY WORK jest formą pracy z ciałem pacjenta wykorzystującą masaż połączony z elementami ruchu. BODY WORK oznacza metody pracy z ciałem i poprzez ciało. BODY WORK jest masażem relaksacyjno – terapeutycznym.

Pierwotna relaksacja w masażu BODY WORK polega na zastosowaniu już samego dotyku, głębsza, bardziej szczegółowa relaksacja i rozluźnienie tzw. zablokowanych miejsc w ciele pacjenta to połączenie masażu i pracy z tkankami miękkimi poprzez ruch i synchronizację oddechu.

Masaż BODY WORK ma działanie zarówno profilaktyczne jak i relaksacyjne, wykorzystane techniki i czas pracy na danym rejonie cała są indywidualnie dopasowane do problemów jakie masażysta znajduje w ciele pacjenta.

Kto jest twórcą koncepcji?

Na świecie masaże i terapia z ciałem pacjenta utrzymane w nurcie BODY WORK znane są i praktykowane z powodzeniem od wielu lat. W Polsce prekursorem i propagatorem masażu BODY WORK jest Piotr Szczotka, organizuje on od wielu lat szkolenia ucząc opracowanej przez siebie techniki masażu.

Jak wygląda sesja masażu BODY WORK?

Masaż BODY WORK może być wykonany zarówno na całym ciele jak i na wskazanej jego części.

Stosuje się techniki specyficzne dla masażu klasycznego, takie jak głaskanie, rozcieranie i ugniatanie powierzchni skóry i znajdujących się pod nią tkanek, przeplatając je z wykonywanym przez terapeutę biernym ruchem stawów.

Masażysta stara się zsynchronizować swoje ruchy z oddechem pacjenta, co dodatkowo zwiększa działanie rozluźniające tej formy masażu.

Zarówno sam masaż jak i ruchy rozciągające maja być dla pacjenta bezbolesne i komfortowe. Bezbolesność nie oznacza jednak powierzchowności działania, BODY WORK jest masażem głęboko oddziałującym na układ ruchu pacjenta.

Pacjent podczas masażu jest przykryty, odsłonięta jest tylko aktualnie masowana część ciała. Niekiedy ze względu na okoliczności pacjent podczas masażu może pozostać w ubraniu. Podczas masażu BODY WORK pacjent leży na specjalnym stole do masażu najpierw w pozycji leżenia na brzuchu następnie na plecach, czasami stosowane jest też ułożenie boczne.

Masaż BODY WORK trwa od około godziny nawet do 90 minut. Może być wykonany jako pojedynczy, relaksacyjny zabieg, lub co jest korzystniejsze dla pacjenta w serii zabiegów wykonywanych co kilka dni.

Jak przygotować się do masażu?

Nie ma szczególnych wskazań jak należy przygotować się do zabiegu masażu, dobrze jest jednak wziąć przed masażem relaksujący prysznic, założyć swobodne ubranie, zaleca się też aby na godzinę przed masażem nie spożywać obfitych posiłków i nie pic dużej ilości płynów. Niedozwolone jest również spożywanie alkoholu przed i po sesji masażu.

Dla kogo masaż BODY WORK.

Masaż BODY WORK jest przydatny i pomocny dla wszystkich osób odczuwających długotrwały i duży stres, związany np. z pracą zawodową czy osobistymi przeżyciami generującymi duży stres. Wiele korzyści z masażu BODY WORK odniosą też osoby przemęczone i przepracowane, odczuwające ciągłe napięcie mięśni i wynikające z niego problemy z ruchem (np. ograniczenie obrotu głowy itp.)

Wskazania do wykonania masażu BODY WORK?

Korzyści dla twojego ciała z masażu BODY WORK.

Głębokie rozluźnienie i uelastycznienie mięśni, ścięgien i więzadeł

Odprężenie i zrelaksowanie,

Zmniejszenie napięcia mięśniowego

Zniwelowanie skutków stresu

Zwiększenie czucia własnego ciała

 

Jeżeli mieszkasz w Warszawie lub okolicach  to zapraszamy Cię do skorzystania z profesjonalnego masażu BODY WORK wykonywanego przez wykwalifikowanych i doświadczonych masażystów pracujących w MobileMed. Masaż ten możemy dla Twojej wygody i komfortu wykonać w Twoim domu, możesz też umówić się z nami w jednym z najnowocześniejszych spa w Warszawie. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Zapisz się na masaż
Zapisz się na masaż
error: Treść jest chroniona !!