Mobilemed – rehabilitacja z dojazdem do domu
Wizyty w godzinach: 7:30 - 22:00, Kontakt (8:00 - 20:00): +48 544 440 000
MobileMed - Mobilni rehabilitanci i masażyści
Strona główna » Blog » Poznaj 6 korzyści płynących z masażu gorącymi kamieniami

Poznaj 6 korzyści płynących z masażu gorącymi kamieniami

masaż-gorącymi -kamieniami

Czy byłeś kiedyś zmęczony tak bardzo, że miałeś wrażenie jakby twoja głowa miała zaraz wybuchnąć? Prawie wszyscy ludzie doświadczają tego uczucia w jakimś momencie swojego życia. Nie ma nic złego w tym jeśli zdarza się to bardzo rzadko, gorzej jeśli ktoś czuje się ciągle zmęczony, pozbawiony witalnej energii. Każde ciało ma ograniczone zasoby do radzenia sobie ze stresem i zmęczeniem.

3 pomoże odbudować nadszarpnięty układ odpornościowy, poprzez głęboki relaks jakiego dostarczy. Jeśli masz co do tego wątpliwości poniżej lista 7 korzyści dla twojego ciała po masażu gorącymi kamieniami:

 

1. Redukcja stresu.

Wiele badań pokazuje, że stres zajmuje pierwsze miejsce w powstawaniu wielu schorzeń i nieprawidłowości w organizmie ludzkim. Niezależnie od tego czy źródłem stresu jest praca, dom czy konkretne, powtarzające się sytuacje, rezultat jest taki sam: za dużo stresu prowadzi do problemów ze zdrowiem. A ponieważ od wielu sytuacji stresowych nie da się tak po prostu uciec, to nie pozostaje nic innego jak trzymać swój stres na wodzy i skutecznie go redukować. Masaż gorącymi kamieniami skutecznie ukoi zszargane nerwy i wspaniale odpręży.

2. Rozluźnienie mięśni.

Ciepło pochodzące z kamieni, przenosi się na skórę i mięśnie, co daje efekt głębokiej relaksacji mięśni.

3. Lepszy sen.

Naprawdę trudno o dobry, mocny sen, gdy ciało jest permanentnie przemęczone. Na pewno doświadczyłeś uczucia, kiedy wyczerpany kładziesz się do łóżka i przez kolejne godziny usiłujesz bezskutecznie zasnąć. Odprężenie jakie przynosi masaż kamieniami pozwoli na łatwiejsze zapadnięcie w głęboki sen, którego twoje ciało potrzebuje do codziennej regeneracji sił witalnych. Z tego powodu ta forma terapii polecana jest osobom cierpiącym na bezsenność.

4.Łagodzenie bólu.

Zwłaszcza w przebiegu zespołów bólowo przeciążeniowych kręgosłupa szyjnego, piersiowego i lędźwiowego, ponieważ redukuje sztywność i nadmierne napięcie mięśni.

5. Poprawa krążenia krwi i uwalniania toksyn z organizmu.

Dodatkowo według filozofii Dalekiego Wschodu masaż gorącymi kamieniami wpływa na usprawnienie przepływu energii w ciele. Kamienie są układane w specjalnych miejscach, zwanych ośrodkami energii, które wpływają negatywnie na funkcję narządów wewnętrznych, gdy ulegną zablokowaniu.

6. Zastrzyk pozytywnej energii.

Uspakajający, rozgrzewający i kojący masaż przywraca równowagę emocjonalną i zaspokaja potrzebę dotyku. Dzięki temu może być też pomocny w leczeniu stanów depresyjnych. Pozwala spojrzeć na życie bardziej pozytywnie.

zapisz -się -na- masaż
Zapisz się na masaż

masaż gorącymi kamieniami

Autorem wpisu jest mgr fizjoterapii Ewa Bizon. Jej pasją zawodową jest masaż. Specjalizuje się w wykonywaniu masaży o charakterze leczniczym, relaksacyjnym oraz upiększającym. Stale pogłębia też wiedzę z zakresu fizjoterapii na różnorodnych szkoleniach specjalistycznych.

Ewa Bizon

error: Treść jest chroniona !!