Mobilemed – rehabilitacja z dojazdem do domu
Wizyty w godzinach: 7:30 - 22:00, Kontakt (8:00 - 20:00): +48 544 440 000
MobileMed - Mobilni rehabilitanci i masażyści
Strona główna » Blog » Masaż obręczy barkowej i szyi – jakie są jego zalety?

Masaż obręczy barkowej i szyi – jakie są jego zalety?

masaż obręczy barkowej

Masaż  obręczy barkowej i szyi to jedna z najlepszych form relaksu i przeciwdziałania stresom dnia codziennego. Masaż obręczy barkowej i szyi może mieć również istotne działanie przeciwbólowe w napięciowych bólach głowy, czy bólu kręgosłupa szyjnego. Zalet masażu barków i szyi jest wiele od rozluźnienia napiętych mięśni, poprzez zniwelowanie uczucia ciężaru na naszych barkach, aż po zmniejszenie dolegliwości bólowych i zlikwidowanie punktów maksymalnie bolesnych.

Masaż obręczy barkowej i szyi jaki wybrać?

To pytanie zadaje sobie wielu pacjentów zanim zdecydują się skorzystać z masażu. W końcu w ofercie każdego z gabinetów fizjoterapeutycznych czy masażu jest wiele, często niezrozumiałych nazw. Na jaki masaż się zdecydować? Jeśli odczuwasz silne dolegliwości bólowe w barkach i szyi najlepszy będzie dla Ciebie masaż leczniczy, np z elementami terapii manualnej. Jeśli czujesz, że Twoje mięśnie są napięte i coś „leży” na Twoich barkach zapewne najodpowiedniejszy dla Ciebie będzie masaż klasyczny. Jeśli potrzebujesz relaksu i czasu dla siebie masaż relaksacyjny barków, szyi i pleców to dla Ciebie strzał w dziesiątkę.

Niemniej jednak zawsze warto zapytać u źródła, co będzie dla Ciebie Drogi Pacjencie najlepsze. Jeśli nie wiesz na jaki masaż obręczy barkowej i szyi się zdecydować, umawiając się na wizytę możesz powiedzieć o swoim problemie i poprosić o konsultację już na tym etapie.

Masaż szyi i barków – jakie są jego zalety

Powodów dla których warto skorzystać z masażu barku i szyi jest wiele. Podstawowe zalety masażu to m. in.:

Jak przygotować się do masażu

Decydując się na masaż barków, szyi i obręczy barkowej, masaż pleców czy całego ciała warto się do niego odpowiednio przygotować. Pomoże to w jeszcze lepszym odczuciu korzyści i dobrodziejstw jakie płyną z masażu dla Twojego ciała.

Jak to zrobić? Drogi Pacjencie:

Więcej praktycznych wskazówek znajdziesz w naszym artykule  – Masaż – poznaj praktyczne wskazówki

 

 

error: Treść jest chroniona !!