Mobilemed – rehabilitacja z dojazdem do domu
Wizyty w godzinach: 7:30 - 22:00, Kontakt (8:00 - 20:00): +48 544 440 000
MobileMed - Mobilni rehabilitanci i masażyści
Strona główna » Blog » Masaż w ciąży – dla relaksu i dla zdrowia.

Masaż w ciąży – dla relaksu i dla zdrowia.

masaż w ciąży

Masaż w ciąży dla relaksu i dla zdrowia. Pomimo wielu kontrowersji związanych z masażem w ciąży, możesz, a w przypadku bólu kręgosłupa i bioder powinnaś korzystać z dobrodziejstw masażu. Zawsze jednak zgodę na masaż powinien wyrazić Twój lekarz ginekolog prowadzący ciążę.

Jeśli pomimo radości z rozwijającego się w Tobie nowego życia odczuwasz zmęczenie, przemęczenie czy stres i chciałabyś zrobić dla siebie coś wartościowego – w MobileMed proponujemy Ci masaż dedykowany kobietom w ciąży. Możesz z niego bezpiecznie korzystać, bo swoje dobre samopoczucie powierzasz naszym fizjoterapeutom – specjalistom masażu i rehabilitacji.

Masaż w ciąży – TO WAŻNE

Jeśli zastanawiasz się, jak wykonać taki masaż – to już śpieszymy z odpowiedzią, oczywiste jest, że nie położysz się na brzuchu. Bez obaw! Możesz wybrać pozycję, która dla Ciebie jest najwygodniejsza – możesz leżeć na placach, na bloku lub nawet siedzieć na krześle ( np. z podparciem ramiom aby było to dla Ciebie komfortowe i  wygodne).

Warto abyś współpracowała z masażystą – przed masażem zbierze on wywiad i zada kilka ważnych pytań o przebieg ciąży i związane z nią ewentualne dolegliwości. Mów też zawsze o swoich odczuciach – zbyt mocnych dla Ciebie technikach czy innych nieprzyjemnych wrażeniach jeśli tylko takie wystąpią.

Nie wahaj się prosić o zmianę pozycji czy nawet chwilę przerwy – musisz czuć się komfortowo i w pełni zrelaksować.

Masaż w ciąży dla relaksu

Samopoczucie przyszłej mamy w ciąży jest bardzo ważne. Przede wszystkim dlatego, że to co odczuwa mama czuje oczywiście też maluch w brzuchu. Tak więc jeśli mama jest zrelaksowana i wypoczęta to maluszek również taki jest.

Masaż przede wszystkim jest zabiegiem manualnym, który ma pomóc pacjentowi odprężyć się i zrelaksować. Takie również jest jego zadanie kiedy wykonywany jest u kobiet w ciąży. Oczywiście ciąża to piękny i wyjątkowy czas w życiu każdej kobiety. Niemniej jednak jest także wymagającym czasem dla organizmu kobiety. Tak więc masaż jest swoistym wspomaganiem w tym niełatwym czasie.

Dzięki wpływowi na układ hormonalny masaż możne wpłynąć również na higienę i jakość snu. A nie ma nic lepszego i bardziej odprężającego dla kobiety w ciąży niż długa, spokojna przespana noc.

Niewątpliwą zaletą masażu prenatalnego z GOYA Home Spa jest również to, że to masażysta przyjeżdża do Twojego domu. A Ty masz komfort, że nie musisz po zakończeniu masażu nigdzie się spieszyć, denerwować podczas jazdy samochodem czy komunikacją. Możesz spokojnie usiąść w swoim fotelu i przedłożyć chwilę odprężenia i relaksu.

Jesteś w ciąży – masuj się na zdrowie!

Po pierwsze masaż kończyn dolnych działa przeciwobrzękowo – płód poprzez swoje położenie a także wielkość, szczególnie w III trymestrze może uciskać na naczynia krwionośne, co może powodować i  zazwyczaj powoduje obrzęki nóg – masaż jest doskonałym panaceum na tą uciążliwą dolegliwość.

Masaż wpływa na regulację ciśnienia krwi – obniża je i normalizuje.

Ból i problemy z kręgosłupem lędźwiowym i szyjnym to również codzienne problemy wielu kobiet w ciąży, ponieważ dzięki specjalnym technikom masaż działa rozluźniająco na mięśnie, redukuje on również ich napięcie które często jest przyczyną bólu. Zatem masaż działa również przeciwbólowo.

Dzięki specjalnym preparatom użytym do masażu powłok brzusznych, masaż wpłynie na elastyczność skóry na brzuchu oraz pośrednio będzie przeciwdziałał rozstępom na brzuchu oraz biodrach i pośladkach.

Zatem, jesteś w ciąży?

Skorzystaj z naszej oferty masażu skierowanej właśnie dla Ciebie.

Zapraszamy serdecznie!

 

masaż w ciąży

Autor:  Anna Kozłowska
error: Treść jest chroniona !!