Mobilemed – rehabilitacja z dojazdem do domu
Wizyty w godzinach: 7:30 - 22:00, Kontakt (8:00 - 20:00): +48 544 440 000
MobileMed - Mobilni rehabilitanci i masażyści
Strona główna » Blog » Masaż w domu? Tylko z MobileMed!

Masaż w domu? Tylko z MobileMed!

masaż

Masaż w domu

Kiedy pojawi się w naszej głowie myśl o masażu, za chwilę pojawia się kolejna myśl, ale jaki masaż wybrać? Dziś krótki przegląd najpopularniejszych technik masażu z których nasi klienci mogą wybrać najlepszy dla siebie. Masaż w Twoim domu? w tym jesteśmy naprawdę dobrzy. Zaufało nam już wielu pacjentów. Zapraszamy.

1. Masaż klasyczny

Najpowszechniej stosowany rodzaj masażu. Jest to masaż ręczny. Składa się on z wielu chwytów, ruchów i opracowań wykonywanych na ciele pacjenta. Masaż ten ma działanie lecznicze, ale też profilaktyczne. Masaż klasyczny zwiększa przepływ krwi i limfy w tkankach, dzięki czemu większa ilość tlenu i składników odżywczych trafia do mięśni i narządów wewnętrznych, a szkodliwe produkty przemiany materii szybciej są usuwane z tkanek. Elementy masażu klasycznego są wykorzystywane m. in. w masażu leczniczym, sportowym i relaksacyjnym.

2.Masaż limfatyczny (drenaż limfatyczny)

Drenaż limfatyczny to masaż ręczny. Ta forma masażu skierowana jest w szczególności do osób z problemami w obrębie układu chłonnego, ale także do tych pragnących zrzucić zbędne kilogramy. Celem  drenażu limfatycznego jest przesuniecie limfy z obszaru jej zalegania. Masaż limfatyczny nie jest zabiegiem wykonywanym ze znaczną siła, nie jest to masaż sięgający głęboko (ponieważ limfa znajduje się bezpośrednio pod skórą).

Przeczytaj więcej o obrzęku limfatycznym.

Przeczytaj więcej o drenażu limfatycznym.

3. Masaż gorącymi kamieniami

Ogrzane, gładkie kamienie umieszczane są na niektórych punkach ciała w celu rozgrzania i rozluźnienia tkanki mięśniowej. Masażysta może też trzymać kamienie w dłoniach i wykonywać nimi delikatne uciski połączone z ruchem. Masaż gorącymi kamieniami jest szczególnie polecany dla osób zestresowanych, pragnących relaksu i odprężenia. Także dla tych preferujących lżejsze, delikatniejsze techniki masażu.

Poznaj korzyści płynące z masażu gorącymi kamieniami.

4.Masaż sportowy

Z masażu sportowego korzystają zazwyczaj osoby intensywne uprawiające sport. Ale nie trzeba być zawodowym sportowcem, żeby skusić się na masaż sportowy. Masaż sportowy to jeden z elementów odnowy biologicznej zarówno zawodowców jak i sportowców amatorów. Jego intensywność jest większa niż masażu relaksacyjnego. Masażysta stosuje połączenie różnych technik z innych form masażu (np. leczniczego, izometrycznego, głębokiego), może także w trakcie masażu wykonać techniki rozciągające mięśnie. Głównym zadaniem masażu jest przyśpieszenie regeneracji, rozluźnienie mięśni oraz utrzymanie ich elastyczności.

Intensywne trenujesz? Dowiedz się dlaczego masaż jest Ci niezbędny.

5. Masaż kobiet w ciąży

Zwany także masażem prenatalnym, coraz bardziej popularny wśród przyszłych mam. Doceniają one zarówno to, że masaż działa leczniczo, głównie w bólach kręgosłupa lędźwiowego, ale też jego relaksacyjne działanie. Rezultaty masażu dla kobiet w ciąży są odczuwane w całym ciele. Przynosi  on ulgę, odprężenie i znakomicie poprawia samopoczucie oraz jakość snu. Pobudza również krążenie krwi i limfy oraz działa przeciwbólowo.

6. Masaż lomi lomi

Masaż lomi lomi jest połączeniem starożytnej tradycji z nowoczesną sztuką masażu. W przeszłości był to masaż świątynny – wykonywany przez kapłanów (kahunów) osobom wyznaczonym do pełnienia w wiosce ważnych ról. Dziś masaż lomi lomi nui także wykonywany jest w formie rytuału, który stanowi połączenie muzyki, zapachu i dotyku. Hawajscy nauczyciele masażu podkreślają, że masaż ten nie tylko obniża napięcia fizyczne naszego ciała, ale również odblokowuje sferę emocjonalną, pozwalając nam zapomnieć o stresach i smutkach dnia codziennego. Dzięki rozluźnionym mięśniom uwalniana jest sfera energetyczna, a energia swobodnie przepływa przez nasze ciało.

Przeczytaj więcej o masażu lomi lomi.

7. Masaż tkanek głębokich

Masaż tkanek głębokich jest to forma pracy terapeutycznej ukierunkowana na leczenie zaburzeń w układzie mięśniowo – powięziowym. Ze względu na to, że w masażu głębokim istotna jest praca w rejonie konkretnego napięcia mięśniowo – powięziowego, ważnym elementem terapii jest zarówno ocena stanu układu ruchu jak i funkcjonalna ocena stanu pacjent.

Wykonując masaż głęboki masażysta jest w stanie sięgnąć do tkanek leżących głębiej niż podczas masażu klasycznego czy sportowego, jednocześnie pomimo pracy na tkankach głębiej zlokalizowanych pacjent nie odczuwa żadnych dolegliwości bólowych czy dyskomfortu.

Dowiedz się więcej na temat masażu tkanek głębokich.

8. Masaż tajski

Podczas masażu tajskiego masażysta wykorzystuje uciski na punktach akupresurowych łącząc je z rozciąganiem mięśnie, elementami refleksologii oraz pasywnej jogi. Ten rodzaj masażu należy do grupy intensywnych i dość mocnych masaży. Jego głównym zadaniem jest uwolnienie energii z ciała oraz rozluźnienie i uelastycznienie mięśni i stawów pacjenta. Masażysta dąży również do pobudzenia pracy układu krążenia oraz limfatycznego. Jeśli lubisz intensywne, egzotyczne, niekonwencjonalne masaże, masaż tajski jest przeznaczony właśnie dla Ciebie.

9. BODY WORK MASSAGE

Masaż BODY WORK jest formą pracy z ciałem pacjenta wykorzystującą masaż połączony z elementami ruchu. BODY WORK oznacza metody pracy z ciałem i poprzez ciało. BODY WORK jest masażem relaksacyjno – terapeutycznym.

Pierwotna relaksacja w masażu BODY WORK polega na zastosowaniu dotyku, głębsza relaksacja i rozluźnienie tzw. zablokowanych miejsc w ciele pacjenta to połączenie masażu i pracy z tkankami miękkimi poprzez ruch i synchronizację oddechu.

Masaż BODY WORK ma działanie zarówno profilaktyczne jak i relaksacyjne, wykorzystane techniki i czas pracy na danym rejonie cała są indywidualnie dopasowane do problemów pacjenta.

Dowiedz się więcej na temat BODY WORK

10. Masaż bańką chińską

Ten masaż wykonywany jest za pomocą bańki chińskiej. Jest ona rodzajem bańki próżniowej. Zazwyczaj bańki wykonane są z gumy, ale mogą być też wykonane z bambusa lub szkła. Poprzez usunięcie z wnętrza bańki powietrza, następuje wytworzenie podciśnienia, dzięki czemu skóra i tkanka podskórna są zasysane, co z kolei wpływa na ich intensywne przekrwienie. Efektem takiego działania jest pobudzenie miejscowego krążenia krwi. Krążąca wewnątrz naczyń krwionośnych krew zabiera ze sobą zbędne produkty przemiany materii oraz toksyny, a w ich miejsce dostarcza niezbędne do prawidłowego funkcjonowania skóry i tkanki podskórnej produkty odżywcze.

 

Marzysz o masażu? Ale nie chcesz wychodzić z domu? Właśnie dla Ciebie przygotowaliśmy specjalną ofertę masaży w Twoim domu. Skorzystaj z masażu w warunkach domowych z MobileMed. Nie czekaj i już dziś zarezerwuj wizytę. Zapraszamy.

zapisz -się -na- masaż
Zapisz się na masaż
error: Treść jest chroniona !!