Mobilemed – rehabilitacja z dojazdem do domu
Wizyty w godzinach: 7:30 - 22:00, Kontakt (8:00 - 20:00): +48 544 440 000
MobileMed - Mobilni rehabilitanci i masażyści
Strona główna » Blog » Poznaj sposób na skuteczną motywację do ćwiczeń!

Poznaj sposób na skuteczną motywację do ćwiczeń!

Jesień nie sprzyja motywacji do działania, wieczory są długie, zmrok zapada wcześnie, za oknem deszcz i wiatr. Pewnie większość z nas ma ochotę zasnąć pod ciepłym kocykiem, czy też posiedzieć z kubkiem herbaty w ręce przed telewizorem. Ale zaraz, zaraz, a co z formą? Przecież obiecałam/obiecałem sobie, że w tą zimę nie przybędzie mi więcej kilogramów, że wiosną kondycja nie spadnie niemal do zera? Tylko jak tego dokonać? Jak odnaleźć motywację do ćwiczeń?

Dziś na naszym blogu kilka słów o motywacji, motywacji do ćwiczeń poprzez słowa właśnie. Bo słowa mają moc, i wie o tym każdy kto zajmuje się handlem, każdy kto kieruje dużym zespołem, każdy kto prowadzi szkolenia czy trenuje zawodników – słowo ma moc sprawczą, musi być tylko wypowiedziane w odpowiednim czasie i w odpowiedni sposób!

To dzięki odpowiednim słowom podtrzymującym naszą motywację, wylewamy kolejne hektolitry potu, biegniemy kolejne kilometry i powtarzamy jakieś ćwiczenie niezliczoną ilość razy. Słowa mają moc, bo gdy ktoś powie Ci – wierzę w Ciebie, o wiele łatwiej będzie przebiec Ci jeszcze jeden kilometr…

Motywacja do ćwiczeń a nawyki

Motywacja do ćwiczeń na siłowni, biegania czy fitnessu to według nas też postawa i nawyki zamknięte w kilku słowach. Warto sobie o nich przypomnieć w te zniechęcające do aktywności jesienne dni…

Ludzie sukcesu czy to w sporcie, czy w ekonomii, czy w handlu mają dobre codzienne nawyki, które pomagają im osiągnąć zamierzony cel. Nie można mówić o utrzymaniu dobrej formy bez codziennego nawyku podjęcia ćwiczeń czy biegu. Nawyki, pewne codzienne rytuały, praktyki i zwyczaje są nieodzownym elementem pozwalającym nam odnieść sukces czy osiągnąć zamierzony cel w sporcie. Mówi się też, że trening czyni mistrza. A więc codzienny trening powinien, a wręcz musi stać się nawykiem.

Aby utrzymać kondycję i dobrą formę należy utrzymać systematyczną praktykę aktywności sportowej. Jeśli jeszcze nie masz tego dobrego nawyku, nie czekaj na jutro zacznij ćwiczyć już dziś! Powodzenia!

Dyscyplina

Dyscyplina jest nieodzownie związana z dobrymi nawykami. Jeśli zakładamy, że danego dnia odbędziemy taki a taki trening, to dobrze jest umieć się na tyle zdyscyplinować, aby to wykonać. W sporcie i aktywności fizycznej dyscyplina to siła woli do podjęcia kolejnego wyzwania, to zdolność pokonywania postawionych sobie wyzwań (kolejne kilometry, kolejne cięższe ćwiczenia itd.), to umiejętność pokonywania zmęczenia czy dyskomfortu po ciężkim treningu.

Aktywność fizyczna pozwalająca nam utrzymać formę, dobrą kondycję czy zrzucić zbędne kilogramy, wymaga podjęcia systematycznego wysiłku, a podjęcie wysiłku wymaga od nas dyscypliny.

Zapisz się na trening medyczny

Cel

Sformułowanie celu naszych ćwiczeń zwiększa motywację. Nie ma znaczenia czy celem będzie piękna figura, większa wytrzymałość organizmu, przebiegnięcie 10 kilometrów bez zatrzymania, podniesienie 100 kilogramów czy zrzucenie kilku centymetrów w pasie i udach. Jeśli wiesz, co chcesz osiągnąć, bez wątpienia będzie Ci zdecydowanie łatwiej ćwiczyć. Kryzysy formy, przemęczenie czy niechęć do ćwiczeń i biegu są nieodłączną częścią aktywności fizycznej, ale jeżeli masz jasno określony kierunek, będzie Ci zdecydowanie łatwiej je przezwyciężyć. Jeśli masz tendencję do zapominania o co walczysz, powieś sobie małą karteczkę na lustrze ze swoim celem, ustaw przypomnienie w telefonie i pamiętaj o celu aktywności, którą podjąłeś 😉

Szacunek

Mowa tutaj oczywiście o szacunku do swojego ciała i jego możliwości. Fajnie jest podejmować nowe wyzwania i sprostać im. Dobrze jest móc pochwalić się wśród znajomych swoimi rezultatami. Najlepiej jednak znać swoje granice. Jazda na rowerze 20 kilometrów podczas pierwszego od 5 lat treningu nie jest dobrym pomysłem – po pierwsze będą nas bolały pośladki, po drugie pewnie już kolejnego treningu nie podejmiemy – pojawią się zakwasy i zbyt duże zmęczenie.

Szacunek do swojego ciała i jego możliwości to też odpowiednia dieta podczas wysiłku fizycznego i odpowiednie nawodnienie organizmu. Obfity, tłusty posiłek 10 minut przed bieganiem na pewno nie wpłynie pozytywnie na naszą motywację do zaplanowanego treningu, a bieg w ostrym słońcu bez wody może się skończyć wręcz problemami ze zdrowiem. Przez szacunek do własnego zdrowia warto też nie zaniedbywać treningów i aktywności, przecież ruch to zdrowie, mówi się o tym, że 10 tysięcy kroków dziennie jest gwarantem zdrowia każdego z nas, a co dopiero codzienna dawka aktywności fizycznej.

Tak więc nawyki, dyscyplina, cel i szacunek – te słowa mają moc, moc motywacji do ćwiczeń, wysiłku i aktywności sportowej. Książka i ciepły kocyk nie są złe, ale zachęcamy aby były kolejnym etapem wieczoru, zaraz po codziennej dawce aktywności fizycznej 😉

error: Treść jest chroniona !!