Mobilemed – rehabilitacja z dojazdem do domu
Wizyty w godzinach: 7:30 - 22:00, Kontakt (8:00 - 20:00): +48 544 440 000
MobileMed - Mobilni rehabilitanci i masażyści
Strona główna » Blog » Nie czekaj z wizytą u fizjoterapeuty!

Nie czekaj z wizytą u fizjoterapeuty!

nie czekaj z wizytą u fizjoterapeuty

Nie czekaj z wizytą u fizjoterapeuty. Tak po prostu. Czujesz ból lub nawet dyskomfort? Zgłoś się do nas po pomoc.

Przyjrzyjmy się scenariuszowi…

„Coś” Cię boli. Biodro, ramię, plecy, szyja, kolano, stopa lub cokolwiek innego. Bardzo prawdopodobne jest, że masz nawet pomysł skąd taki ból mógł się pojawić. Ale równie dobrze może Cię on zupełnie zaskoczyć. Ból nie ustępuje, a nawet z czasem się pogarsza.

Co gorsze i ważniejsze powstrzymuje Cię od robienia rzeczy które lubisz, a nawet od wykonywania obowiązków domowych i zawodowych.

Powoli (po kilku tygodniach?) masz zwyczajnie dość? Znasz to uczucie prawda?

Idźmy zatem dalej, idziesz do lekarza, na którego też musisz trochę poczekać (mija kolejny tydzień, dwa, trzy), lekarz przepisze leki przeciwbólowe, może zleci jakieś badania obrazowe. Jeśli trafisz na entuzjastę ćwiczeń może zaleci Ci fizjoterapię.

Lista oczekujących na rehabilitację też jest długa.

Co się dzieje z Twoim ciałem podczas oczekiwania?

Czasami jest tak, że Twój organizm sam się naprawia. I to jest dobra wiadomość.

Podkreślę, jednak jeszcze raz: nie czekaj z wizytą u fizjoterapeuty.

Ta druga, gorsza wiadomość, jest taka, że z dużo większym prawdopodobieństwem Twoje ciało „przyzwyczai” się do bólu i dysfunkcji i przystosuje do niego przenosząc obciążenie z jednego obszaru na drugi aby chronić kontuzjowany rejon ciała. A to pociąga za sobą znaczne konsekwencje, np. przeciążenia w innym rejonie ciała.

Boli Cię ramie? Pomyśl, o tym, czy przestałeś używać tej ręki z obawy przed bólem? Idąc dalej można powiedzieć jeszcze, kiedy przestałeś używać tej ręki Twoja powieź (czyli swoista powłoka mięśni) otaczająca staw ramienny staje się coraz mniej mobilna, a włókna mięśniowe zaatakowanego obszaru ulegają skróceniu lub są zablokowane w skróceniu aby ochronić „chorą” okolicę.

Jesteś coraz bardziej rozdrażniony i zmęczony bo zwyczajnie nie możesz robić tego co chcesz czy potrzebujesz, ani w domu ani w pracy. Prawdopodobnie ból i kolejne problemy pojawiają się w innych okolicach Twojego ciała.

Nie czekaj z wizytą u fizjoterapeuty

A to wszystko mogłoby się nie wydarzyć i nie trwać tych kilku – kilkunastu tygodni gdybyś nie czekał z wizytą u fizjoterapeuty.

Odczuwasz ból lub dyskomfort? Zgłoś się do jednego z fizjoterapeutów MobileMed. W takich sytuacjach warto jest zamówić wizytę fizjoterapeuty. W pierwszej kolejności, na podstawie uprawnień zawodowych, fizjoterapeuta przeprowadzi wywiad i badanie funkcjonalne i oceni, czy wymagane są pogłębione badania i konsultacje lekarza. Jeśli tak – skieruje Cię do lekarza, jeśli nie – może od razu rozpocząć rehabilitację. Zaoszczędzisz w ten sposób czas, szybciej rozpoczniesz terapię i szybciej pozbędziesz się problemu.

Wydaje się proste? Takie rzeczywiście jest – im szybciej postanowisz poznać przyczynę bólu tym szybciej i zapewne sprawniej wrócisz do kondycji fizycznej i psychicznej.

W MobileMed czeka na Ciebie zespół doświadczonych specjalistów – prowadzimy rehabilitację na najwyższym poziomie według metod uznawanych na całym świecie. Sprawdź nasz zespół.

 

Nie czekaj na wizytę u fizjoterapeuty – zgłoś się do nas już dziś. —> zamawianie wizyty

Zadzwoń do nas lub napisz – odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!

tel: +48 544 44 00 00 

e -mail:biuro@mobilemed.pl

 

 

 

 

error: Treść jest chroniona !!