Mobilemed – rehabilitacja z dojazdem do domu
Wizyty w godzinach: 7:30 - 22:00, Kontakt (8:00 - 20:00): +48 544 440 000
MobileMed - Mobilni rehabilitanci i masażyści
Strona główna » Blog » Ogólne zmęczenie, stres lub brak sił? Masaż to doskonałe rozwiązanie!

Ogólne zmęczenie, stres lub brak sił? Masaż to doskonałe rozwiązanie!

masaż relaksacyjny

Celem masażu relaksacyjnego jest uspokojenie organizmu i wprowadzenie go w stan relaksu. Jest to idealny sposób na zmęczenie fizyczne i psychiczne. Żyjemy w czasach, gdzie na każdym kroku czekają na nas problemy, troski i ciągłe napięcie. Wszystkie te czynniki sprawiają, że jesteśmy przemęczeni i pozbawieni energii. Aby odpocząć od trosk nie trzeba poświęcać wiele czasu, wystarczy godzina przeznaczona na masaż pleców i karku by na chwilę zapomnieć o kłopotach i nabrać sił potrzebnych do codziennego funkcjonowania.

Potrzebujesz odprężenia i relaksu – postaw na masaż

Głównym działaniem masażu relaksacyjnego jest uspokojenie organizmu. Jest to doskonała forma terapii dla każdej zmęczonej osoby. Pozwala na zredukowanie napięcia mięśniowo-nerwowego, zrelaksowanie umysłu i uzyskanie pełnego odprężenia. Aby w pełni skorzystać z działania zabiegu, masaż powinien być wykonany przez profesjonalistę. Masaż odprężający wykonany przez wykwalifikowanego masażystę daje o wiele więcej korzyści niż tylko odprężenie. 

Odprężenie i relaks – tego możesz się spodziewać

Masaż relaksacyjny może obejmować wszystkie partie ciała od stóp po szyję. Może też koncentrować się na jednej lub kilku partiach ciała. Masażyści stosują wiele technik tego zabiegu. Do najczęstszych należą:

Ruchy podczas masażu powinny być płynne i powolne aby dać szansę pacjentowi na wejście w stan relaksu. Podczas masażu można użyć środków poślizgowych np. oliwki, które ułatwią pracę masażyście. Masaż może być wykonywany codziennie, czas jego trwania powinien wynosić co najmniej 30 minut, a nie więcej niż 90.

W MobileMed oferujemy oprócz masażu relaksacyjnego, również inne masaże:

Masaż klasyczny

Wykonywany przez specjalistę ma zbawienny wpływ na zmęczenie i rozluźnienie mięśni. Pobudza tkanki, regeneruje mięśnie oraz poprawia ukrwienie w całym organizmie. Więcej o masażu klasycznym przeczytasz tu.

Masaż sportowy

Ma on wiele wspólnego z masażem klasycznym, jednak do jego wykonania używa się więcej siły. Masaż sportowy ma zapobiegać kontuzjom i likwidować skutki przetrenowania. Może być też stosowany przed treningiem w celu przygotowaniu mięśni do dużego wysiłku. Więcej o masażu sportowym przeczytasz tu.

Masaż dla kobiet w ciąży

Ma na celu głównie odciążyć kręgosłup, zapobiec rozstępom skórnym i pomóc w szybkim powrocie do kondycji sprzed ciąży. Poprzez odpowiednie ugniatanie wybranych miejsc na ciele zmniejsza obrzęk limfatyczny i zapobiega obrzękom. Masaż w ciąży jest nieco delikatniejszy niż zwyczajny masaż, jednak nie jest tylko głaskaniem, realnie wpływa na samopoczucie kobiety. Więcej o masażu dla kobiet w ciąży przeczytasz tu.

Masaż powinien być dobrany bezpośrednio pod nasze gusta i potrzeby, tak aby w pełni odczuć zalety jego działania. Nie wolno stwarzać atmosfery pośpiechu czy nerwowości, jest to czas przeznaczony na wyciszenie i uspokojenie organizmu. Warto podczas zabiegu włączyć ulubioną muzykę relaksacyjną i rozpylić ulubiony zapach. Dobrym rozwiązaniem będzie zamówienie wizyty domowej, wszakże miejscem, w którym czujemy się najlepiej i najbezpieczniej jest nasz dom.

 

error: Treść jest chroniona !!