Mobilemed – rehabilitacja z dojazdem do domu
Wizyty w godzinach: 7:30 - 22:00, Kontakt (8:00 - 20:00): +48 544 440 000
MobileMed - Mobilni rehabilitanci i masażyści
Strona główna » Blog » Poprawa zdrowia w domowym zaciszu

Poprawa zdrowia w domowym zaciszu

poprawa zdrowia, poprawa zdrowia w domu, poprawa zdrowia w domowym zaciszu

Poprawa zdrowia w domowym zaciszu

Poprawa zdrowia bez wychodzenia z domu? Zbliża się lato, czas wyjazdów do sanatoriów zdrowotnych. A co jeśli nie możemy wybrać się na zabiegi fizjoterapeutyczne poza dom? Wizją MobileMed jest dostęp do profesjonalnej rehabilitacji niezależnej od miejsca wykonywania. Obecnie ta usługa jest dostępna w kilku miejscach w Polsce. MobileMed oferuje domową rehabilitację w wielu miastach:

Głównym założeniem MobileMedu jest umożliwienie osobom w starszym wieku łatwego dostępu do masażu leczniczego i fizjoterapii. Ponieważ fizjoterapeuci MobileMed dojeżdżają bezpośrednio do domu, możesz skorzystać z ich wiedzy i doświadczenia przy takich zabiegach jak:

Masaż leczniczy

Jest to jeden z rodzajów masażu klasycznego, jednak dostosowuje się go indywidualnie, w zależności od choroby jaka występuje u pacjenta. Zabieg ten szczególnie korzystnie wpływa na zmniejszenie dolegliwości bólowych w przewlekłych chorobach zwyrodnieniowych reumatycznych czy nerwobólach. Istnieje cała gama różnych rodzajów masaży leczniczych. Najpopularniejszym jest masaż klasyczny, który pozytywnie wpływa na ciało i umysł, przede wszystkim zmniejszając napięcie mięśni i stawów. Prawidłowo wykonany, przyspiesza przemianę materii, wspomaga układ krążenia. Równie popularną odmianą masażu leczniczego jest masaż przeciwbólowy, podczas którego, fizjoterapeuta uciska wybrane miejsca punktowo przez kilka sekund co powoduje rozluźnienie mięśni i zwalczenie bólu.

Ćwiczenia ogólnie usprawniające

Celem tych ćwiczeń jest poprawa ogólnego stanu zdrowia i kondycji, wzmocnienie siły mięśni i stawów. Dodatkowym atutem zabiegu jest usprawnienie krążenia oraz utrzymanie dobrej czynności układu oddechowego i nerwowego. Główną zaletą jest długotrwała poprawa ogólnego samopoczucia oraz szybkie osiągnięcie pełnej sprawności po ustąpieniu schorzenia. Zabieg składa się z serii różnych ćwiczeń, które wpływają na elastyczność stawów oraz wytrzymałość mięśni. Ćwiczenia wykonywane są z przyborami, przy ławeczce lub drabince, ponieważ podstawowym założeniem tego rodzaju zabiegu jest to, że ruch też może być środkiem leczniczym. Ćwiczenia zaleca się głównie osobom, które ze względu na schorzenia, musiały spędzić w łóżku dłuższy czas i nie miały dostępu do aktywności fizycznej.

Terapia manualna

to masaż polegający na uciskaniu odpowiednich partii ciała w celu rozluźnienia stawów, jednak ciało nie składa się jedynie z nich, dlatego ten zabieg pomaga również na kości, tkankę miękką, skórę, więzadła oraz ścięgna. Dedykowany przede wszystkim osobom z dolegliwościami kręgosłupa i stawów. Efektywność zabiegu wynika głównie z dokładnego badania pacjenta i odpowiedniego dopasowania zabiegu do faktycznego stanu i schorzenia, a nie jedynie objawów.  Istnieje wiele rodzajów terapii manualnej.

wg koncepcji Mulligana

Opiera się na połączeniu mobilizacji stawowych z jednoczesną aktywnością osoby rehabilitowanej. Terapeuta jednocześnie wykorzystuje ruch mierny wykonywany swoimi rękoma z ruchem czynnym, wykonywanym przez pacjenta. Ogromną zaletą tej metody jest bezbolesność wykonywania tego zabiegu oraz jego długotrwałe efekty. Najczęściej stosowana jest przy leczeniu ograniczeń ruchomości stawów oraz bólu spowodowanego zaburzeniem gry stawowej. Stosuje się ją również w usuwaniu bólów i zawrotów głowy.

terapia McKenzie

Podobnie jak w koncepcji Mulligana, wykorzystywane są techniki wykonywane rękoma terapeuty, jak również samodzielne ruchy pacjenta. Założeniem tej terapii jest ból kręgosłupa spowodowany zmianami degeneracyjnymi krążka międzykręgowego. Jest to uraz mechaniczny, którego następstwa neutralizuje się ćwiczeniami dobranymi pod konkretnego pacjenta.

PNF – torowanie nerwowo-mięśniowe

Celem tego zabiegu jest zapewnienie pacjentowi terapii, jakiej jego organizm potrzebuje. Dzięki współpracy fizjoterapeuty z chorym wykorzystuje się zdrowe partie ciała by leczyć chore. Cały proces leczenia jest nastawiony na bezbolesną pracę, bez traumatycznych doznań i z nastawieniem na dalszą pracę w przyszłości. Terapia z założenia powinna składać się z jak największą ilością powtórzeń konkretnych ćwiczeń. Podczas całego procesu dąży się do usprawnienia organizmu oraz osiągnięcia maksymalnej możliwej samodzielności i aktywności pacjenta. Szczególne wskazania do rehabilitacji tą metodą są stany po udarach krwotocznych i niedokrwiennych mózgu, stwardnienie rozsiane, stany po urazach kręgosłupa oraz wszystkie neurologiczne i ortopedyczne schorzenia. Zaleca się te zabiegi również pacjentom ze schorzeniami przebiegającymi z zaburzeniami chodu oraz stany pourazowe i pooperacyjne, w których koniecznością jest odbudowanie masy mięśniowej.

*

Rehabilitacja i poprawa zdrowia to długotrwały proces, który przynosi długofalowe korzyści. Odpowiednio dopasowany i przeprowadzony pod okiem doświadczonego specjalisty może przynieść spektakularne efekty. Należy pamiętać, aby w przypadku doświadczenia urazu lub uciążliwego schorzenia, zdecydować się na fizjoterapię jak najszybciej, by zniwelować ból i odciążyć mięśnie oraz stawy jak najszybciej. Dzięki bogatej ofercie zabiegów fizjoterapeutycznych dla osób starszych, istnieje możliwość zapewnienia efektów jak po pobycie w sanatorium.

 

W celu zamówienia wizyty skontaktuj się z nami bezpośrednio:

telefonicznie: 544 44 00 00 lub 604 999 555

przez stronę: http://www.mobilemed.pl/kontakt-mobilemed/

 

error: Treść jest chroniona !!