Mobilemed – rehabilitacja z dojazdem do domu
Wizyty w godzinach: 7:30 - 22:00, Kontakt (8:00 - 20:00): +48 544 440 000
MobileMed - Mobilni rehabilitanci i masażyści
Strona główna » Blog » Poznaj facefitness i podejmij skuteczną walkę ze zmarszczkami

Poznaj facefitness i podejmij skuteczną walkę ze zmarszczkami

Zmarszczki spędzają sen niejednej z nas – w końcu każda kobieta chce wyglądać młodo i promienne tak długo jak to tylko możliwe. Na przeciw oczekiwaniom kobiet z wielu stron świata, ale też w różnym wieku i z różnym stanem skóry stworzono nieinwazyjną i bezbolesną metodę walki ze zmarszczkami  – facefitness.

Czym jest facefitness?

Facefitnes to inaczej system gimnastyki twarzy – specjalnie opracowanych ćwiczeń stosowanych, aby ujędrnić mięśnie twarzy, a tym samym zniwelować zmarszczki lub przeciwdziałać powstawaniu nowych. Gimnastyka twarzy to bezbolesny lifting – bez użycia skalpela i przy odrobinie systematyczności uzyskujesz efekty podobne do tego popularnego i drogiego zabiegu chirurgii plastycznej.

Zalety facefitnessu:

 jest dostępny dla kobiet w każdym wieku,

 ćwiczenia są bezbolesne,

 nie jest kosztowny,

 nie wymaga dużej ilości sprzętu – wystarczy lustro,

 szybo (już po 30 dniach systematycznych ćwiczeń) widać wyraźne efekty,

 jest naturalną metodą walki ze zmarszczkami,

 ćwiczenia są proste i oparte na mimice twarzy,

 dodatkowym atutem jest poprawa kolorytu i ukrwienia skóry twarzy, szyi a nawet dekoltu.
 

Na czym polega trening mięśni twarzy?

Wykonywane ćwiczenia oddziałują na poszczególne części twarzy. Najczęściej następujące po sobie ćwiczenia mają za zadanie pobudzić do pracy przeciwstawne mięśnie twarzy. Oczywiście największy nacisk kładzie się na mięśnie otaczające miejsca, w których najczęściej i najwcześniej powstają zmarszczki – a więc okolice czoła oraz oczu. Gimnastyka dotyczy także policzków, brody oraz mięśni otaczających usta, a nawet szyje i dekolt.

O ile przy interwencji chirurga piękną i gładką twarz można uzyskać bardzo szybko, o tyle efekty facefitnessu są widoczne dopiero po ok. 30 dniach. Ale jest to efekt uzyskany naturalnymi metodami, a więc bardziej przyjazny dla Twojego organizmu oraz o wiele trwalszy. Tak jak w przypadku każdej aktywności sportowej tak też w przypadku gimnastyki mięśni twarzy kluczem do osiągnięcia sukcesu jest determinacja powiązana z systematycznością. Mózg nie rozróżnia czy ćwiczysz mięśnie twarzy, łydki czy pośladków – systematyczny trening wpływa na ujędrnienie, wzmocnienie i poprawę kondycji mięśni. A to w przypadku mięśni twarzy ma bezpośredni wpływ na redukcję zmarszczek i oznak starzenia się.

facefitness

Skąd pomysł na facefitness?

Twórcą, a właściwie twórczynią facefitnessu jest Patrycja Kondracka. Dzięki wiedzy o mięśniach, ich fizjologii i mechanice pracy, którą zdobyła podczas studiów stworzyła autorski program ćwiczeń mięśni twarzy przeznaczony dla kobiet w każdym wieku. Patrycja Kondracka prowadzi również warsztaty szkoleniowe i uczy kobiety jak ćwiczyć mięśnie twarzy.

Jedną z wyszkolonych przez nią instruktorek facefitnessu jest współpracująca z Corporate  Welness fizjoterapeutka  – Ewa Bizon. Prowadzi ona zarówno indywidualne zajęcia, podczas których uczy kobiety liftingującej gimnastyki mięśni twarzy, jak też cieszące się dużym powodzeniem warsztaty dla pracowników warszawskich korporacji.

Chcesz poznać tajniki gimnastyki twarzy? Skontaktuj się z naszą trenerką (formularz kontaktowy)  i pozwól sobie wyglądać młodo! Ćwicz mięśnie twarzy i odejmij sobie lat.
error: Treść jest chroniona !!