Mobilemed – rehabilitacja z dojazdem do domu
Wizyty w godzinach: 7:30 - 22:00, Kontakt (8:00 - 20:00): +48 544 440 000
MobileMed - Mobilni rehabilitanci i masażyści
Strona główna » Blog » Rehabilitacja domowa – 5 powodów dlaczego warto.

Rehabilitacja domowa – 5 powodów dlaczego warto.

rehabilitacja domowa

Rehabilitacja domowa to jedna z wielu form prowadzenia rehabilitacji i terapii pacjenta. W MobileMed zajmujemy się właśnie rehabilitacją domową. Jest ona naszą specjalnością, ale też pasją. Rehabilitacja domowa może być prowadzona u wszystkich pacjentów z problemami w obrębie narządu ruchu, z chorobami układu nerwowego, po przebytym udarze czy urazach czaszkowa – mózgowych, może być prowadzona u niemowląt, dzieci z wadami postawy, ale jest to też skuteczna forma terapii dla pacjentów w starszym i podeszłym wieku.

Do niewątpliwych zalet rehabilitacji domowej z MobileMed należą:

1. Zabiegi wykonywane indywidualnie zapewniają szybkie efekty terapii.

Niestety, zapewne każdy kto miał okazję skorzystać z rehabilitacji w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia spotkał się z tym, że jeden fizjoterapeuta pracuje z kilkoma pacjentami w tym samym czasie. Nie nam to komentować i oceniać.

Chcielibyśmy jednak podkreślić, że praca indywidualna z pacjentem w systemie jeden na jeden, to przede wszystkim efektywne wykorzystanie czasu przez pacjenta, to uwaga dzięki której fizjoterapeuta może zauważyć problemy w wykonywaniu ćwiczeń. To wreszcie komfort, że Ty i Twój problem jesteście w centrum procesu leczniczego.

2. Zabiegi wykonywane w domu nie różnią się jakością w stosunku do tych wykonywanych w klinice.

Tak w MobileMed pracują najlepsi specjaliści rehabilitacji, fizykoterapii i masażu. Stale podnoszący swoje kwalifikacje i umiejętności na szkoleniach i kursach z wielu dziedzin rehabilitacji.

Zespół

To, że zabieg jest wykonywany w domu nie ma zupełnie wpływu na jego jakość. Bo przecież wiedza fizjoterapeuty nie jest różna w placówce medycznej i w domu pacjenta. Z naszych doświadczeń wynika nawet, że zabiegi wykonywane w domu pacjenta często sami pacjenci określają jako lepsze jakościowo – sprzyja temu spokój domowego zacisza i właśnie praca jeden na jeden  – terapeuta- pacjent.

3. Nie musisz martwić się o to że ból przeszkodzi Ci w dotarciu do miejsca w którym prowadzona jest rehabilitacja.

„Pani Aniu, tak bardzo bolą mnie plecy, że nie dam rady dziś do Pani przyjechać”.

„Panie Tomku, noga znów dziś odmówiła posłuszeństwa, a nie ma mnie kto przywieźć do gabinetu. Nie będzie mnie dzisiaj”

Niestety  paradoks, ale to właśnie ból i niemożność poradzenia sobie z nim jest jedną z najczęstszych przyczyń odwoływania wizyt rehabilitacyjnych.

 

Tak więc w MobileMed to my przyjedziemy do Ciebie do domu walczyć z Twoim bólem, konsekwencjami wypadku, złamania czy pomóc Ci wrócić do sprawności. A Ty drogi pacjencie możesz być spokojny, rehabilitacja domowa odbędzie się zawsze wtedy kiedy masz ją zaplanowaną.

4. Nie tracisz czasu na dojazd do gabinetu rehabilitacji.

Oszczędność czasu w naszym zabieganym i zapracowanym świecie jest dla wielu osób priorytetem. Dlatego też rehabilitacja w domu to najlepsza inwestycja w swój czas. Zawsze punktualnie, zawsze w umówionym terminie. Zawsze bez stania w korku.

5. W przypadku młodszych dzieci i osób starszych, kluczowe jest iż rehabilitacja przeprowadzana jest w bezpiecznym, znanym im środowisku domowym.

W przypadku najmłodszych dzieci często dzieję się tak, że kilka pierwszych wizyt ciężko nazwać terapią.  Są to bardziej wizyty adaptacyjne do nowego miejsca, zapoznanie się z nim, oswojenie go i obcych ludzi w około.  W domu dziecko czuje się bezpiecznie i pewnie. Nie musi poświęcać swojej energii i uwagi na oswojenie środowiska, łatwiej wejść mu w proces rehabilitacji.

Natomiast osoby w podeszłym wieku, często są niechętne do wychodzenia ze swojego domu, często sprawia im to po prostu trudność czy to ruchową czy organizacyjną. Przyjazd rehabilitanta do domu to niewątpliwie duże udogodnienie i znaczna redukcja stresu związanego z poruszaniem się po mieście. A jakość i zakres rehabilitacji pozostaje na najwyższym światowym poziomie.

 

Przeczytaj też:

https://www.mobilemed.pl/stwardnienie-rozsiane-rehabilitacja-z-dojazdem/

https://www.mobilemed.pl/bole-migrenowe-masaz-na-migrene/

 

 

error: Treść jest chroniona !!