Mobilemed – rehabilitacja z dojazdem do domu
Wizyty w godzinach: 7:30 - 22:00, Kontakt (8:00 - 20:00): +48 544 440 000
MobileMed - Mobilni rehabilitanci i masażyści
Strona główna » Blog » Przedłuż swoją niezależność i samodzielność z rehabilitacją domową seniorów w MobileMed

Przedłuż swoją niezależność i samodzielność z rehabilitacją domową seniorów w MobileMed

rehabilitacja domowa seniorow

W MobileMed znamy i rozumiemy ograniczenia i problemy pacjentów w starszym i podeszłym wieku – z poruszaniem się, wyjściem z domu i przemieszczaniem się komunikacją miejską. Dlatego też, wychodząc na przeciw Państwa oczekiwaniom, nasi rehabilitanci przyjadą do Państwa domów. Wiemy też, że zarówno dla samego pacjenta, jak i jego rodziny nadrzędnym celem rehabilitacji osoby w starszym wieku jest utrzymanie jak najdłużej życiowej niezależności i możliwości samoobsługi. Taki cel stawimy sobie w naszej pracy jako nadrzędny. 

Senior – pacjent o szczególnych potrzebach

Jednym z ważniejszych wyzwań rozwiniętych społeczeństw jest zapewnienie opieki osobom w wieku podeszłym. Bardzo ważną częścią tej opieki jest dostosowana do potrzeb seniorów rehabilitacja. W MobileMed prowadzimy rehabilitację domową seniorów zgodnie z najwyższymi standardami i według indywidualnych potrzeb naszego Pacjenta.

Wraz z upływem lat organizm człowieka zmienia się, staj się mniej odporny na czynniki zewnętrzne, niestety łatwiej uszkodzeniu ulega narząd ruchu. Osoby w podeszłym wieku często cierpią na wiele schorzeń równocześnie. Na problemy ruchowe nakładają się problemy rehabilitacja domowa seniorówkardiologiczne, pulmonologiczne, reumatologiczne, gastryczne i wiele innych.

Wielu pacjentów ze względu na swój stan zdrowia jest na stałe zmuszonych przebywać we własnym domu. Często też pomimo fizycznej zdolności, pojawiają się ograniczenia i lęk przed wyjściem z domu, np. z powodu obawy przed upadkiem.

Seniorzy są grupą pacjentów, której należy poświęcić szczególną uwagę i troskę.

Dobrze prowadzona rehabilitacja, ukierunkowana na funkcjonalne potrzeby pacjenta, skupiona na poprawie mobilności i zdolności do samoobsługi i lokomocji to właśnie to czego potrzebują nasi Pacjenci. 

 Korzyści z rehabilitacji osób starszych i w podeszłym wieku

Problemy zdrowotne seniorów mogą ograniczać możliwość lokomocji, wyjścia z mieszkania czy przemieszczenia się do placówki medycznej. Wiemy, że część z naszych pacjentów nie chce tracić cennego czasu na dojazd do przychodni czy szpitala. Wielu też ceni sobie swoją prywatność i najlepiej czuje się w domowym zaciszu. Również pacjenci leżący potrzebują rehabilitacji. Właśnie dla tych naszych Pacjentów przygotowaliśmy specjalną ofertę rehabilitacji domowej dla seniorów.

Jakie korzyści możesz odnieść Ty, lub ktoś z Twoich bliskich?

Rehabilitacja domowa seniorów w MobileMed to przede wszystkim:

Rehabilitacja w domu to także:

 

Dla kogo rehabilitacja domowa seniorów w MobileMed

Naszą ofertę kierujemy przede wszystkim do pacjentów:

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, oraz umówienia się na wizytę z jednym z naszych fizjoterapeutów zajmujących się rehabilitacją domową seniorów.

  LUB   tel: +48 544 44 00 00, +48 604 999 555

 

Autorem tekstu jest mgr fizjoterapii Anna Kozłowska

error: Treść jest chroniona !!