Mobilemed – rehabilitacja z dojazdem do domu
Wizyty w godzinach: 7:30 - 22:00, Kontakt (8:00 - 20:00): +48 544 440 000
MobileMed - Mobilni rehabilitanci i masażyści
Strona główna » Blog » Rehabilitacja dzieci – to ważne

Rehabilitacja dzieci – to ważne

Z rehabilitacją dzieci ma styczność coraz większe grono rodziców. Wielu z nich, pracujących i obracających się w zupełnie innym niż medyczne środowisku, zadaje sobie na pewno wiele pytań dotyczących tej usługi medycznej. Rehabilitacja dzieci – co warto o niej wiedzieć, aby czuć się pewniej i bezpieczniej? Zapraszamy do lektury!

Rehabilitacja dzieci – dla kogo?

Istnieją schorzenia i stany chorobowe, które dotykają nasze maluchy już od urodzenia i w ciągu ich dalszego rozwoju. W części tych schorzeń jednym z elementów powrotu do zdrowia, czy też poprawienia codziennego funkcjonowania jest rehabilitacja. Rehabilitacja dzieci i niemowląt to rehabilitacja szczególna, wykorzystująca przeznaczone dla najmłodszych metody pracy fizjoterapeutycznej (NDT -Bobath, metodę Vojty, integrację sensoryczną, PNF pediatryczny itp.).

Skąd wiadomo, że dziecko potrzebuje rehabilitacji? Że przyniesie mu ona korzyści? Że poprawi stan jego funkcjonowania? Decyzję o rozpoczęciu rehabilitacji zwykle podejmuje lekarz prowadzący niemowlę czy dziecko. Często też rodzice zaniepokojeni różnymi symptomami w zachowaniu malucha sami zgłaszają się do zaprzyjaźnionego rehabilitanta z prośbą o pomoc.

W MobileMed zapewniamy profesjonalną, prowadzoną wg uznanych metod rehabilitacji dziecięcej opiekę nad Twoim dzieckiem, już od początku jego życia. Pracujemy z niemowlakami, dziećmi przedszkolnymi, szkolnymi i młodzieżą.

Prowadzimy rehabilitację dzieci dotkniętych takimi schorzeniami jak:

 • Mózgowe porażenie dziecięce
 • Kręcz szyi wieku niemowlęcego i dziecięcego
 • Wady postawy
 • Wrodzone wady stóp (stopa końska, stopa końsko – szpotawa)
 • Okołoporodowe uszkodzenie splotu barkowego
 • Choroby zanikowe mięśni

Rehabilitujemy również:

 • Wcześniaki i niemowlaki z zaburzeniami napięcia mięśniowego, opóźnieniem psychoruchowym, asymetrią ułożeniową
 • Wcześniaki i niemowlęta z grupy wysokiego ryzyka, z zagrożeniem rozwoju mózgowego porażenia dziecięcego
 • Niemowlęta i dzieci z wadami wrodzonymi (przepukliną oponowo – rdzeniową, artrogrypozą, achondroplazją itp.)
 • Niemowlęta i dzieci z wrodzonymi zespołami genetycznymi (zespół Downa, zespół Lowe’a, zespół Prader-Willi itp.)
 • Dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej
 • Dzieci z epilepsją

rehabilitacja dzieci

Rehabilitacja dzieci  – jakie korzyści?

Korzyści, jakie z rehabilitacji odniesie Twoje dziecko są uzależnione od schorzenia czy dysfunkcji, która u niego występuje.

Najważniejsze korzyści dla każdego małego pacjenta to:

Rehabilitacja dzieci – to ważne

Aby móc samodzielnie analizować postępy rehabilitacji u dziecka warto ustalić z rehabilitantem cele terapii i poprosić o ich weryfikację np. raz na dwa tygodnie. Dzięki temu rodzic wie, kiedy i czy zobaczy postępy u dziecka, a im mniej wątpliwości i stresu w kwestii zdrowia malucha tym oczywiście lepiej.

Szczególnie, że rehabilitacja dziecka to stres nie tylko dla rodzica. Pamiętaj, że Twój stres (nawet jeśli związany tylko z obawą, że nie dotrzecie na rehabilitację na czas) przenosi się na dziecko, a już szczególnie na najmłodsze pociechy. Warto go zminimalizować. Zapytaj rehabilitanta o wszystko co Cię nurtuje, niepokoi i budzi wątpliwości.

Jeżeli Twoje dziecko przeżywa duży stres związany z wyjściem z domu, z widokiem pań w białym fartuchu (bo np. długo leżeliście w szpitalu) możesz zdecydować się na rehabilitację domową. Terapeuta przyjeżdża wtedy do Was, a Twój maluch ma komfort wizyty w znajomym i bezpiecznym otoczeniu – czyli swoim domu.

 

 

Zamów wizytę poprzez formularz online lub zadzwoń do naszego biura. Ustalimy dogodny termin i dobierzemy odpowiedniego specjalistę do Twoich potrzeb.

Zapisz się na rehabilitację

Ceny zabiegów:

do 60 minut – 140 zł

Dojazd gratis 

Dowiedz się więcej o rehabilitacji domowej najmłodszych – Rehabilitacja domowa z MobileMed

error: Treść jest chroniona !!