Mobilemed – rehabilitacja z dojazdem do domu
Wizyty w godzinach: 7:30 - 22:00, Kontakt (8:00 - 20:00): +48 544 440 000
MobileMed - Mobilni rehabilitanci i masażyści
Strona główna » Blog » Rehabilitacja kolana

Rehabilitacja kolana

leczenie kolanaRehabilitacja stawu kolanowego to przede wszystkim rehabilitacja funkcjonalna, ukierunkowana na maksymalne możliwe zmniejszenie dolegliwości bólowych oraz powrót pacjenta do sprawności ruchowej i normalnego funkcjonowania w życiu codziennym, zawodowym czy sportowym.

 

 

Specjaliści z MobileMed aby usprawnić państwa staw kolanowy mogą zaproponować np.  serię zabiegów terapii manualnej, specjalistyczne ćwiczenia wzmacniające mięśnie otaczające staw kolanowy, zaproponują ćwiczenia czucia głębokiego czyli propriocepcii dzięki którym zmniejszy się ryzyko urazu stawu nawet przy gwałtownych, niekontrolowanych ruchach.

Rehabilitacja kolana to także zmniejszanie dolegliwości bólowych stawu. W MobileMed dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem do fizykoterapii. Zabiegi fizykoterapeutyczne takie jak elektrolecznictwo, laseroterapia czy sonoforeza stanowią cenne uzupełnienie terapii manualnej i ćwiczeń wykonywanych przez pacjenta w procesie rehabilitacji stawu kolanowego.

W rehabilitacji stawu kolanowego stosowane są również aplikacje kinesio tapingu. U wielu pacjentów właściwa aplikacja specjalnych plastrów może zmniejszyć dolegliwości bólowe. U osób z uszkodzeniem więzadeł pobocznych  (piszczelowego i strzałkowego) może częściowo wspomóc ich pracę, w przypadku dużych obrzęków stawu np. pourazowych zmniejszyć obrzęk czy przyspieszyć wchłanianie się krwiaka pooperacyjnego.

rehabilitacja kolana

Dlaczego warto poddać się rehabilitacji w domu  – takiej jaką proponuje MobileMed.pl

Poza oczywistą korzyścią jaką jest:

Jest jeszcze jedna bardzo ważna korzyść dla pacjenta:

Po zabiegach rehabilitacji wymagany jest odpoczynek tak aby staw mógł się w prawidłowy sposób regenerować, powrót do domu niezależnie od środka komunikacji nie daje takiej możliwości!

Kiedy udać się na rehabilitację kolana?

Pierwszą przyczyną alarmującą o problemie jest ból. Możesz wykonać ruch w tym stawie np. głęboki przysiad i sprawdzić w ten sposób czy nie boli lub czy nie słychać żadnych trzeszczeń. Obrzęk lub ocieplenie stawu również świadczy o występowaniu patologii. Jeśli zdarza Ci się że kolano blokuje się i nie możesz go wyprostować lub zgiąć, jeżeli podczas wchodzenia czy schodzenia ze schodów czujesz ból i przeskakiwanie w kolanie już czas spotkać się z fizjoterapeutą i rozpocząć rehabilitację kolana.

Jeżeli wchodząc/schodząc np. z krawężnika czy wysokiego stopnia Twoje kolano wykonało niefizjologiczny ruch i poczułeś ból, jeżeli podczas lądowania po podskoku kolano „uciekło” na zewnątrz lub do środka, i odczuwasz dyskomfort i ból,  jeżeli miałeś kontuzję i odczuwasz ból w kolanie powinieneś udać się do rehabilitanta który zbada Twój narząd ruchu i oceni czy potrzebujesz rehabilitacji kolana i jak będzie ona wyglądać.

Rehabilitacja kolana jest również konieczna przed i po zabiegach operacyjnych wykonywanych w obrębie stawu kolanowego takich jak artroskopia kolana, wstawienie endoprotezy stawu kolanowego, rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego czy zabieg na łąkotkach.

Dobra rehabilitacja kolana, korzyści:

Nie czekaj aż ból i problem z kolanem „sam minie”, zgłoś się do MobileMed.pl gdzie czeka na Ciebie ponad 40 specjalistów, którzy prowadzą skuteczną rehabilitację stawu kolanowego z dojazdem do Twojego domu.

  LUB   tel: +48 544 44 00 00, +48 604 999 555

Jak często boli Cię kolano i kiedy warto udać się na rehabilitację?

Bóle stawu kolanowego pojawiają się u wielu osób w różnym wieku. Niepokojące jest to, że z tego typu problemami zgłaszają się coraz młodsze osoby. Często przyczyną bólu kolana nie jest tylko uraz czy kontuzja po niefortunnym upadku ale również zdarzają się bóle przewlekłe wynikające z niewłaściwej pracy tego stawu lub długotrwałego przeciążania.

Kto najczęściej skarży się ból kolana:

Do najczęstszych przyczyn powodujących ból kolana  z którymi pacjenci zgłaszają się na rehabilitację kolana należą:

error: Treść jest chroniona !!