Mobilemed – rehabilitacja z dojazdem do domu
Wizyty w godzinach: 7:30 - 22:00, Kontakt: +48 544 440 000
Logo MobileMed
Strona główna » Blog » Rehabilitacja kręgosłupa – z MobileMed to proste

Rehabilitacja kręgosłupa – z MobileMed to proste

Ból pleców i szyi są jednymi z najbardziej rozpowszechnionych przyczyn z powodu których pacjenci szukają pomocy fizjoterapeuty Rehabilitacja kręgosłupa, to zatem jedna z najczęściej wykonywanych procedur fizjoterapeutycznych. Ból pleców jest też jednym z najczęstszych problemów medycznych, dotyczących aż 80% populacji. Ból pleców może być to ból od tępego, chronicznego bólu, po nagły, ostry atak. Ból może mieć charakter przewlekły lub wystąpić nagle. Ból szyi jest ściśle związany z bólem pleców, jego powodem może być napięcie mięśni w skutek złej postawy, kontuzji lub też problemy ze stawami kręgosłupa szyjnego, a także z kompresją na struktury nerwowe.

Rehabilitacja kręgosłupa jako pierwszy krok

Udowodniono, że wczesny dostęp do rehabilitacji (w ciągu 14 dni od zaistnienia zdarzenia bólowego) ma istotny, długoterminowy wpływ na zdrowie i samopoczucie pacjenta. Rehabilitacja kręgosłupa podjęta we wczesnym etapie bólu zapobiega przewlekłej niepełnosprawności i zmniejsza odsetek przypadków które stają się przewlekłe.

Tak więc jeśli cierpisz na ból pleców czy szyi – nie czekaj dłużej i zgłoś się do fizjoterapeuty. Rehabilitacja kręgosłupa to doskonały pierwszy krok w kierunku uśmierzenia bólu i utrzymania swojej sprawności przez długi czas.

 

Ból pleców – spróbuj tych prostych wskazówek

Kontroluj swoją pozycję – zwłaszcza podczas pracy siedzącej, kontroluj swoją pozycję. Pozycja siedząca znacząco zwiększa obciążenie kręgosłupa. Staraj się robić przerwy tak często jak to tylko możliwe. Jeśli masz taką możliwość, skonfiguruj swoje stanowisko pracy tak aby zmieniać pozycję z siedzącej na stojącą. Upewnij się też, że Twoje biurko i krzesło są odpowiednio dostosowane do twojego wzrost, a ekran komputera znajduje się dla Ciebie na odpowiedniej wysokości.

Dbaj o elastyczność mięśni – optymalna elastyczność oznacza, że nie czujesz tzw. „ciągnięcia” mięśni w żadnym z ruchów które wykonujesz. Jakiekolwiek ograniczenie w elastyczności mięśni, a co za tym idzie brak możliwości wykonania ruchów kończyn czy kręgosłupa w pełnym zakresie, może w perspektywie skutkować bólem pleców czy też szyi. Jednym ze sposobów dbania o elastyczność mięśni są oczywiście ćwiczenia rozciągające. Możesz też wybrać się na zajęcia z jogi czy pilatesu. Kiedy brak pełnego ruchu np. w szyi połączony jest z dyskomfortem czy nawet bólem to najwyższy czas aby skonsultować się z fizjoterapeutą. Być może wystarczą specjalne ćwiczenia zwiększające elastyczność mięśni, lub też będziesz potrzebował nakierowanej na ten cel terapii.

Pamiętaj o ćwiczeniach core –  mięśnie głębokie tułowia, tzw mięśnie core są odpowiedzialne za naszą postawę ciała. Paca nad mięśniami core pomoże Ci nie tylko zachować nienaganną postawę ciał zarówno w pozycji siedzącej, stojącej jak i podczas ruchu, ale też znacząco wpłynie na zmniejszenie Twoich dolegliwości bólowych. Nie wiesz jakie ćwiczenia wzmacniają mięśnie głębokie tułowia? Koniecznie skontaktuj się z jednym z naszych fizjoterapeutów, a uzyskasz fachową i szybką pomoc i odpowiedź na Twoje pytania.


 

Kontakt : +48 544 44 00 00, +48 604 999 555

 

Popraw swoje nawyki – zdarza Cis się pracować z komputerem w pozycji półleżącej? spędzasz godziny grając w gry na swoim telefonie i trzymasz przy tym głowę w dół? Twoja ulubiona pozycja siedząca, to ta gdy jesteś zsuniętym z krzesła maksymalnie, tak, że bardziej leżysz niż siedzisz na krześle? A może uwielbiasz podkładać jedną stopę pod pośladek kiedy siedzisz? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco – to znaczy, że jesteś w grupie osób potencjalnie narażonych na ból kręgosłupa, oraz, że musisz popracować nad nawykami związanymi z Twoją postawą ciała.

 

 

Rehabilitacja kręgosłupa, to jedna z dziedzin fizjoterapii w której nasi rehabilitanci mają ogromne doświadczenie. Nasza wiedza i umiejętności pozwalają nam pomagać Państwu nawet, kiedy zgłaszacie się do nas ze skomplikowanymi problemami w obrębie szyi czy pleców.

 

Pomagamy pacjentom po wypadkach, operacjach kręgosłupa, w zespołach bólowych i wielu innych problemach. Pracujemy z pacjentami w każdym wieku i o różnym stopniu aktywności, od osób aktywnie uprawiających sport, po te leżące w domu czy szpitalu. Prowadzimy rehabilitację kręgosłupa w domu pacjentów na terenie Warszawy i okolic.

 

 

Jeżeli problem bólu kręgosłupa dotyczy także Państwa zapraszamy do kontaktu z nami – telefonicznie (+48 544 44 00 00, +48 604 999 555) lub poprzez formularz kontaktowy na naszej stronie  – mobilemed.pl