Mobilemed – rehabilitacja z dojazdem do domu
Wizyty w godzinach: 7:30 - 22:00, Kontakt (8:00 - 20:00): +48 544 440 000
MobileMed - Mobilni rehabilitanci i masażyści
Strona główna » Blog » Rehabilitacja przedoperacyjna to inwestycja we własne zdrowie.

Rehabilitacja przedoperacyjna to inwestycja we własne zdrowie.

rehabilitacja_ przedoperacyjna

Dziś kilka słów o rehabilitacji przedoperacyjnej.

Nie bez powodu wpisując w wyszukiwarkę słowa rehabilitacja przedoperacyjna odnajdziemy tysiące zapytań np. na forach internetowych, ale też linków na temat samej rehabilitacji do wyświetlenia. Przed zabiegami operacyjnymi takimi jak rekonstrukcja więzadła ACL czy wszczepienie endoprotezy biodra czy kolana, rehabilitacja poprzedzająca zabieg jest priorytetem.

Rehabilitacja przedoperacyjna – po co?

Zalecenia rehabilitacyjne po każdym urazie i operacji narządu ruchu już nikogo w naszym społeczeństwie nie dziwią. Złamałeś rękę, nogę, skręciłeś kostkę, miałeś operację kręgosłupa – będziesz potrzebował rehabilitacji.

Natomiast rehabilitacja przedoperacyjna – to zazwyczaj dla pacjentów nowość. Tymczasem jest ona jednym z kluczowych elementów szybkiego powrotu do sprawności i normalnego funkcjonowania pacjentów poddawanych zabiegowi chirurgicznemu.

Tak jak do zawodów biegowych należy się sumiennie przygotować aby osiągnąć na mecie dobry rezultat, tak i do planowanej na narządzie ruchu operacji należy przygotować mięśnie i stawy aby przyspieszyć ich powrót do sprawności.

Rehabilitacja przedoperacyjna to przede wszystkim:

Głównym celem takiej rehabilitacji jest odpowiednie przygotowanie narządu ruchu do podjęcia swojej funkcji po operacji.

Do przygotowania tego należy przywrócenie balansu mięśni otaczających poddany operacji staw,  czyli rozluźnienie mięśni zbyt napiętych i wzmocnienie mięśni które po zabiegu będą wykonywały największa pracę.

Rehabilitant ma za zadanie również nauczyć pacjenta prawidłowego wykonywania ćwiczeń pooperacyjnych. Po operacji pacjent startuje z wiedzą jakie ćwiczenia wykonywać i jak wykonywać je prawidłowo.

Pracuje się również nad prawidłową ruchomością stawów – im większy ruch kolanem czy biodrem możesz wykonać przed planowaną operacją, tym łatwiej będzie osiągnąć Ci prawidłowy zakres ruchu po operacji. Ma to szczególne znaczenie np. przy planowanych zabiegach rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego stawu kolanowego.

Rehabilitacja przedoperacyjna to także próby zmniejszenia obrzęków zmniejszających zakres ruchu, jak to ma miejsce np. po zerwaniu więzadeł stawu kolanowego.

Rehabilitacja przedoperacyjna to także nauka chodu o kulach po płaskiej powierzchni oraz po schodach. Jest to niezmiernie ważna procedura – prawidłowy chód o kulach (odciążający operowaną kończynę dolną)przyśpiesza regenerację tkanek dlatego, że zapewnia im niezbędne do tego odciążenie. Dodatkowo o wiele łatwiej jest uczyć się chodu o kulach kiedy nie ogranicza nas ból pooperacyjny i szwy.

 

Rehabilitacja przedoperacyjna korzyści

Rehabilitacja przedoperacyjna wskazania

Rehabilitacja przedoperacyjna jest wskazana m. in. gdy planujesz:

Rehabilitacja przedoperacyjna w MobileMed.pl to:

profesjonalni rehabilitanci z wieloletnim doświadczeniem

 

wybrany przez Ciebie termin dostosowany do terminu operacji

 

wybrane przez Ciebie godziny spotkań

 

komfort rehabilitacji w domu bez dojazdu

Jeśli jesteś przed zabiegiem operacyjnym a nikt nie wspominał o potrzebie rehabilitacji –  zgłoś się do nas rehabilitant spotka się z Tobą, ustali plan rehabilitacji przedoperacyjnej, tak aby jak najlepiej przygotować Twój narząd ruchu do czekającego go zabiegu.

Zapisz się na rehabilitację

Jeśli Twój lekarz wspominał, że przed operacją powinieneś odbyć rehabilitację – umów się na profesjonalna rehabilitację z jednym z naszych fizjoterapeutów – lista fizjoterapeutów.

error: Treść jest chroniona !!