Mobilemed – rehabilitacja z dojazdem do domu
Wizyty w godzinach: 7:30 - 22:00, Kontakt (8:00 - 20:00): +48 544 440 000
MobileMed - Mobilni rehabilitanci i masażyści
Strona główna » Blog » Rehabilitacja ruchowa

Rehabilitacja ruchowa

Rehabilitacja ruchowa

Rehabilitacja ruchowa, czy jest mi potrzebna?

Rehabilitacja, rehabilitacja medyczna, rehabilitacja ruchowa, fizjoterapia, fizykoterapia, masaże, odnowa biologiczna, spa, terapia manualna, taping  to słowa z języka medycznego coraz częściej krążące we wszystkich grupach społecznych. Zazwyczaj (i to niezależnie od wieku) ktoś z naszych znajomych albo właśnie rozpoczął rehabilitacje, albo skończył, albo wciąż jeszcze na nią czeka. Jeżeli i Ty zastanawiasz się, czy przy Twoich dolegliwościach rehabilitacja ruchowa jest Ci potrzebna  (chociaż przecież nic sobie nie złamałeś, nie skręciłeś itp.) aby wyjaśnić Twoje wątpliwości zapraszamy do lektury.

Rehabilitacja ruchowa – kiedy powinniśmy udać się do specjalisty?

Oprócz grupy osób które regularnie korzystają z zabiegów rehabilitacyjnych, jest też pewna grupa niezdecydowanych, tych nielubiących chodzić do lekarza czy mówić o swoich problemach zdrowotnych. Jednak nawet u tych osób pewne symptomy chorobowe zapalają lampkę w głowie –czy z moim zdrowiem wszystko jest w porządku. Jeśli jesteś jedną z tych osób i właśnie zastanawiasz się czy potrzebujesz rehabilitacji, oraz jakie właściwie możesz mieć z niej korzyści zdrowotne przeczytaj nasz tekst. I chociaż to frazes odmieniany przez wszystkie liczby, przypadki i osoby, zdrowie to podstawa, warto zainwestować w swoje zdrowie właśnie poprzez dobrą rehabilitację ruchową prowadzoną przez doświadczonych specjalistów.

Sprawdź czy odczuwasz takie dolegliwości jak: 

masaz Ból przewlekły, np. ten z którym borykasz się od kilku tygodni, miesięcy a nawet lat, ale zawsze myślałeś „samo przejdzie”

masaz Ból nagły, niespodziewany, intensywny ból stawu, mięśnia (np. po zeskoku lub nagłym skręcie którejś części ciała) czy podniosłeś ciężki przedmiot z ziemi i odczuwasz ból w kręgosłupie

masaz Problemy z ruchem (np. zauważasz nagle, że nie możesz obrócić głowy i spojrzeć za siebie)


masaz
 Odzywające się po latach niewyleczone kontuzje

 

Jeśli jedno z powyższych dolegliwości odnosi się do Ciebie, należy skorzystać z pomocy specjalisty!

W Mobilemed posiadamy ponad 40 profesjonalnych terapeutów, więc jeśli potrzebujesz rehabilitacji, czy też masz pytania, skontaktuj się z nami!

  LUB   tel: +48 544 44 00 00, +48 604 999 555

Rehabilitacja medyczna – ból przewlekły  np. ten z którym borykasz się od kilku tygodni, miesięcy a nawet lat ale zawsze myślałeś „samo przejdzie”.

Ból jest zawsze sygnałem, że w naszym organizmie dochodzi do uszkodzenia lub podrażnienia pewnych struktur i tkanek. Pomimo tego, że nasz organizm ma ogromne możliwości regeneracji i samoleczenia, z bólem, a zwłaszcza bólem przewlekłym zlokalizowanym w narządzie ruchu trzeba walczyć. Najlepszą metodą jest właśnie rehabilitacja ruchowa i terapia manualna – głównym zadaniem takiej rehabilitacji jest zlikwidowanie przyczyny bólu, a tym samym zniwelowanie go do możliwego minimum.

Jeżeli odczuwasz dolegliwości bólowe np. w kolanie od kilku miesięcy i pomimo przyjmowania leków przeciwbólowych wciąż się one utrzymują nie powinieneś wierzyć, że przejdzie on sam. Im szybciej wybierzesz dobrego rehabilitanta i spotkasz się z nim na rehabilitację ruchową, tym mniejszą szkodę poniesie Twój organizm i Twoje zdrowie.

Rehabilitacja medyczna – ból nagły, niespodziewany, intensywny ból w stawie, mięśniu (bo np. zeskoczyłeś ze schodka) czy kręgosłupie.

Taki nagły, niespodziewany ból najczęściej jest oznaką urazu (może to być złamanie kości, skręcenie lub zwichnięcie stawu, naderwanie mięśnia lub ścięgna itp.). Wcześnie podjęta rehabilitacja pozwoli zniwelować skutki takiego urazu (np. zmniejszy obrzęk czy stan zapalny) a dzięki temu szybciej wrócisz do zdrowia i dobrej formy.

W MobileMed.pl mamy specjalną usługę ekspresowąterapeuta przejeżdża do Twojego domu maksymalnie do 3 godzin od zgłoszenia – przygotowaną miedzy innymi dla Pacjentów z nagłym, niespodziewanym bólem u których szybkość podjęcia działań rehabilitacyjnych jest niezwykle ważna.

Rehabilitacja medyczna – problemy z ruchem  (np. zauważasz, że nie możesz obrócić głowy i spojrzeć za siebie).

Ograniczenie zakresu ruchu może dotyczyć każdego stawu w ciele człowieka, najczęściej spotykamy takie ograniczenia u osób po złamaniach i unieruchomieniu kończyny w gipsie. Jednak często też wielu z naszych pacjentów pewnego dnia stwierdza, że nie może obejrzeć się za siebie podczas jazdy samochodem, usiąść w tzw. siadzie tureckim czy zrobić skłonu tułowia w przód bo odczuwa ból i dyskomfort. Takie ograniczenie ruchu, jeżeli nie wynika z rozwijającej się choroby układowej (np. ZZSK) wynikać może np. ze skrócenia długości mięśni lub obkurczenia torebki stawowej stawu odpowiedzialnego za ruch.

Prawdą jest, że tkanki naszego ciała z wiekiem tracą elastyczność ale jeżeli zaobserwujesz u siebie znaczne ograniczenia ruchu, nie zwlekaj i zgłoś się do dobrego rehabilitanta czy terapeuty manualnego – przeprowadzi on odpowiednią dla Ciebie terapię, a Ty odzyskasz swobodę ruchu, komfort pracy i spędzania wolnego czasu tak jak lubisz.

Rehabilitacja medyczna – odzywające się po latach niewyleczone kontuzje

Rehabilitacja ruchowaMy rehabilitanci często słyszymy od naszych pacjentów – x lat temu miałem uraz kolana, biodra, stopy, palca, czuje że moje ograniczenia i dolegliwości bólowe są z nim związane.

Niestety niewyleczone lub niedoleczone urazy i kontuzje często dają o sobie znać po latach względnego spokoju bez dolegliwości. Miejsce takiej kontuzji czy urazu to zwykle jedno ze słabszych ogniw naszego narządu ruchu, a w związku z tym to także  rejon ciała, który gorzej znosi obciążenia np. aktywnością fizyczną ale też codzienną pracą i aktywnością.

Dyskomfort, uczucie niestabilności czy po prostu ból w miejscu kontuzji czy urazu sprzed pięciu, dziesięciu czy piętnastu lat to zdecydowanie powód aby pomyśleć o spotkaniu z rehabilitantem. Takie nieprzyjemne odczucia mogą świadczyć np. o toczących się w stawie lub mięśniu zmianach zwyrodnieniowych, o przeciążeniu danej struktury, czy o niestabilności stawu.

Nie zwlekaj aż kontuzja odnowi się ze zdwojoną siła, spotkanie z fizjoterapeutą jest najlepszym prezentem jaki możesz sprawić sobie i swojemu ciału.

Rehabilitacja ruchowa w domu pacjenta – MobileMed.pl

W MobileMed pracują doświadczeni fizjoterapeuci, specjalizujący się w wielu dziedzinach rehabilitacji. Dojeżdżają oni bezpłatnie do Państwa domów na terenie Warszawy i okolic w komfortowych i wygodnych dla państwa godzinach.

Nie czekaj aż ból i problem ruchowe „same przejdą” już dziś zgłoś się do MobileMed.pl na skuteczną i profesjonalną rehabilitacje ruchową z  dojazdem do Twojego domu.

  LUB   tel: +48 544 44 00 00, +48 604 999 555

 

 

 

 

 

 

 

error: Treść jest chroniona !!