Mobilemed – rehabilitacja z dojazdem do domu
Wizyty w godzinach: 7:30 - 22:00, Kontakt (8:00 - 20:00): +48 544 440 000
MobileMed - Mobilni rehabilitanci i masażyści
Strona główna » Blog » Rehabilitacja w biurze – pomoc w nagłych sytuacjach.

Rehabilitacja w biurze – pomoc w nagłych sytuacjach.

rehabilitacja w biurze

Rehabilitacja w biurze. Bez wychodzenia z pracy. Bez kolejki oczekujących. Szybka pomoc przy niespodziewanym bólu. Bez stresu, że nie zdążysz dojechać. Dokładnie w momencie w którym potrzebujesz. – brzmi jak cudowny sen?

To nie sen – to nowa usługa MobileMed dostępna także w Twoim biurze, w Twoim miejscu pracy, w Twojej firmie –  wystarczy zadzwonić i umówić się na wizytę. Rehabilitacja z dojazdem do biura, rehabilitacja z dojazdem do Twojej firmy.

Rehabilitacja w biurze – pomoc w sytuacjach nagłych

Ból często pojawia się niespodziewanie. A ból kręgosłupa już zwłaszcza.

Pochylisz się po dokumenty, gwałtownie wyprostujesz i czujesz niesamowicie przeszywający ból w plecach i pośladku. Albo wykonasz nagły skręt głową, bo kolega krzyczy coś z daleka, a później ciężko jest z bólu wrócić do swobodnej pozycji głowy. Lub obudzisz się rano z niewielkim bólem głowy, przyjdziesz do pracy – ale w ciągu dnia głowa zaczyna boleć tak bardzo, że ciężko Ci normalnie funkcjonować. Znasz to?

Podobne problemy w pracy mogą przytrafić się każdemu z nas.  Wg danych z raportu ZUS za 2017 rok najczęściej chorujemy właśnie z powodu dolegliwości układu szkieletowo-mięśniowego (nie licząc zwolnień związanych z ciążą i narodzinami dziecka). Choroby układu kostno-stawowego, mięśniowego i tkanki łącznej stanowią 15,4% wszystkich nieobecności. W grupie mężczyzn najdłuższą absencję powodowały zaburzenia korzeni rdzeniowych i splotów nerwowych (G54) – 7,6%.

W takich sytuacjach warto jest zamówić wizytę fizjoterapeuty w biurze. W pierwszej kolejności, na podstawie uprawnień zawodowych, fizjoterapeuta przeprowadzi wywiad i badanie funkcjonalne i oceni, czy wymagane są pogłębione badania i konsultacje lekarza. Jeśli tak – skieruje Cię do lekarza, jeśli nie – może od razu rozpocząć rehabilitację. Zaoszczędzisz w ten sposób czas, szybciej rozpoczniesz terapię i szybciej pozbędziesz się problemu.

 

Rehabilitacja w biurze – czego potrzebujesz

„No tak, ale u mnie w biurze nie ma przecież miejsca na taką rehabilitację” – pomyślisz już na wstępie.  Otóż nic bardziej mylnego – wystarczy nawet niewielkie pomieszczenie w którym można rozłożyć przenośny stół i niewielka przestrzeń po której wokół stołu może poruszać się terapeuta.

„Przecież ja nie mam u siebie w pracy żadnego sprzętu do rehabilitacji” – i nie potrzebujesz mieć, terapeuta przyjeżdża ze swoim stołem i to na nim odbywa się cały zabieg. W sytuacjach nagłego bólu cały „ciężar” pracy spoczywa na rękach fizjoterapeuty i pracy manualnej, którą wykona w celu zniwelowania bólu. Tak więc Ty zazwyczaj leżysz lub siedzisz na stole i odpowiadasz na pytania.

„No ale jak to tak ćwiczyć w spódnicy lub koszuli?”- zdecydowanie ciężko byłoby ćwiczyć i w spódnicy i w koszuli. Jednak za 99% wizyta fizjoterapeuty w Twoim biurze nie będzie się wiązała z ćwiczeniami, a raczej z manualną pracą rehabilitanta.

Potrzebujesz też wolnej godziny – bo zazwyczaj w tyle będzie trwało spotkanie. Oraz oczywiście pozwolenia od szefa na wejście do miejsca pracy osoby spoza firmy. No chyba że sam jesteś szefem, to wtedy ten punkt należy pominąć ;).

 

Zalety rehabilitacji w biurze z MobileMed

Zalety to:

Autor: mgr fizjoterapii Anna Kozłowska

 

Zapraszamy do kontaktu i wypróbowania naszej nowej usługi.

Zamówienie wizyty

 

Dowiedz się więcej o bólu kręgosłupa:

Ból kręgosłupa lędźwiowego – nie lekceważ go!

Kręgosłup to podstawa cz. 2

Ból kręgosłupa – poznaj 7 przyczyn

error: Treść jest chroniona !!