Mobilemed – rehabilitacja z dojazdem do domu
Wizyty w godzinach: 7:30 - 22:00, Kontakt: +48 544 440 000
Logo MobileMed
Strona główna » Blog » Stwardnienie rozsiane – fakty

Stwardnienie rozsiane – fakty

Stwardnienie rozsiane   – definicja

Stwardnienie rozsiane (SM, sclerosis multiplex, sclerosis disseminatus) jest przewlekłą chorobą demielinizacyjną ośrodkowego układu nerwowego (ONU). Prawdopodobnie jest to choroba o podłożu autoimmunologicznym.To jedna z najprostszych, ale też najbardziej trafnych definicji SM.

Wiele już wiemy o objawach i ich leczeniu, natomiast naukowcy wciąż nie potrafią określić przyczyn tej choroby oraz zdefiniować szybkości jej rozwoju.

Co warto wiedzieć o SM? Jakie są najważniejsze fakty o tej chorobie?

Stwardnienie rozsiane – FAKTY

Stwardnienie rozsiane – to też ważne

Dla chorych niezwykle ważne jest leczenie farmakologiczne oraz systematyczna, dostosowana do ich potrzeb rehabilitacja. Pozwala ona na zachowanie, o ile to możliwe zdolności do samoobsługi i niezależności. W ciężkich przypadkach zaś do zapobiegania skutkom bezruchu ( np. przykurczom) i poprawy ruchomości stawów.

Chorzy ze stwardnieniem rozsianym to duża grupa społeczna. Specjaliści z MobileMed mają odpowiednią wiedzę, umiejętności i kompetencje aby współpracować z osobami dotkniętymi tym schorzeniem.

Dlatego jeśli również Ty, lub ktoś z Twoich bliskich choruje na SM i wymaga regularnej i specjalistycznej rehabilitacji – my w MobileMed możemy taką zapewnić.

Skontaktuj się z nami telefonicznie  – odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości. 

tel. 48 544 44 00 00, +48 604 999 555

Napisz do nas, a to my oddzwonimy i umówimy Cię na wizytę z jednym z naszych fizjoterapeutów zajmujących się rehabilitacją neurologiczną.

http://www.mobilemed.pl/zamowienie-wizyty/

http://www.mobilemed.pl/service/rehabilitacja-doroslych/