Mobilemed – rehabilitacja z dojazdem do domu
Wizyty w godzinach: 7:30 - 22:00, Kontakt (8:00 - 20:00): +48 544 440 000
MobileMed - Mobilni rehabilitanci i masażyści
Strona główna » Zespół » mgr Paweł Charabin
MobileMed - Mobilni rehabilitanci i masażyści
mgr Paweł Charabin
Fizjoterapeuci
Specjalność

Praca z bólem, Techniki osteopatyczne, Fizjoterapia okołoporodowa

Wykształcenie

Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach

mgr Paweł Charabin


Absolwent wydziału Fizjoterapii na Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.

Pasjonat ludzkiej anatomii oraz powiązań, jakie znajdują się w naszym ciele. Wciąż pogłębiający swoją wiedzę – były słuchacz Akademii Osteopatii oraz licznych szkoleń.

Na ciało człowieka patrzy holistycznie i tak właśnie ukierunkowana jest jego terapia, która opiera się o trzy aspekty – pracę na układzie mięśniowo-szkieletowym człowieka oraz jego powięziach, terapii trzewnej (wisceralnej) oraz pracy na układzie nerwowym.

Specjalizuje się w pracy z bólem – dobrze zinterpretowany pomaga postawić trafną diagnozę, przyczyna dysfunkcji może znajdować się daleko od zgłaszanych dolegliwości- jako efekt przeciążeń, problemami w obrębie układu mięśniowo – szkieletowego (np. kręgosłup, stawy, bóle szyi, pleców, rwa kulszowa), trzewnego, złego ustawienia ciała w przestrzeni (np. pozornie krótsza kończyna dolna, przechylenia miednicy). Ostrogi piętowe, łokcie tenisisty, problemy z trawieniem/ wypróżnianiem, bolesne miesiączki oraz wiele innych.

Pracuje również z paniami po porodzie w celu zniwelowania lub zapobiegnięcia powstania rozstępu mięśnia prostego brzucha, pomocy w unormowaniu napięcia tkanek po porodzie – np. nadmierne napięcie przepony, praca i uelastycznianie blizny po cesarskim cięciu.

error: Treść jest chroniona !!