Mobilemed – rehabilitacja z dojazdem do domu
Wizyty w godzinach: 7:30 - 22:00, Kontakt: +48 544 440 000
Logo MobileMed
Strona główna » Blog » Aktywność fizyczna – dla dobra Twojej rodziny

Aktywność fizyczna – dla dobra Twojej rodziny

Aktywność fizyczna – jej podjęcie i utrzymanie regularności to najlepszy sposób, dzięki któremu w Twojej rodzinie nie będzie problemu otyłości ani związanych z nią konsekwencji zdrowotnych. Dzięki aktywności fizycznej Twoje dzieci będą rosły zdrowo, a Ty będziesz miał radość i chęć do życia każdego dnia.

Jako fizjoterapeuci zgadzamy się w pełni z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia i WHO które stanowią:

Aktywność fizyczna – czy ćwiczyć może każdy?

Bywa i tak, że w rodzinie pojawiają się różne problemy zdrowotne, co w konsekwencji prowadzi do zaprzestania aktywności przez jednego z jej członków lub też całą rodzinę. Fizjoterapeuci mają rozległą wiedzę na temat różnorodnych form aktywności sportowej, także na temat tej przeznaczonej dla osób z problemami takimi jak otyłość, cukrzyca typu 2 czy stan po zawale serca. Wiedza ta pozwala im dobrać rodzaj aktywności wskazanej dla pacjenta z dużą otyłością, czy dla tego po przebytym udarze czy też dla osoby ze zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa.

Porcja ruchu jest niezbędna dla Twojego dziecka. Ruchu jest niezbędna dla Ciebie. Twoje dziecko wzmacnia swój organizm, kiedy się rusza. Ty, dzięki specjalnie dobranym ćwiczeniom, możesz zmniejszyć towarzyszący Ci ból, zniwelować ryzyko zawału czy udaru, wreszcie – zgubić zbędne kilogramy.

Inteligentny ruch dla całej rodziny – o tym warto pamiętać: