Mobilemed – rehabilitacja z dojazdem do domu
Wizyty w godzinach:
7:30 - 22:00Kontakt tel. (pn-pt 8:00 – 20:00):
+48 544 440 000Mobilemed – rehabilitacja z dojazdem do domu
Wizyty w godzinach:
7:30 - 22:00Kontakt tel. (pn-pt 8:00 – 20:00):
+48 544 440 000Migrena jest silnym, napadowym bólem głowy. Dane statystyczne mówią, że dotyka od 10 do 16% populacji na świecie. Migrenowy ból głowy zlokalizowany jest najczęściej po jednej stronie głowy. Towarzyszą mu zaburzenia widzenia i światłowstręt, nudności oraz wymioty. Migrena może trwać od kilku godzin nawet do trzech dni. Na ten rodzaj bólu głowy cierpią głównie ludzie mieszkający w krajach rozwiniętych Znacznie częściej dotyczy kobiet niż mężczyzn. Uważa się też, że ma podłoże genetyczne. Ataki migreny pojawiają się niespodziewanie, z różną częstotliwością.
Na migrenowe bóle głowy również można szukać skutecznej pomocy u fizjoterapeuty. Zapraszamy do kontaktu.
To ból związany ze stresem. Charakterystyczne jest to, że pojawia się najczęściej nie w trakcje trwania sytuacji stresowej ale po jej zakończeniu, kiedy już adrenalina opada i teoretycznie możemy się odprężyć. Ból ten zlokalizowany jest najczęściej w okolicy skroniowej i może promieniować do tyłu głowy. Pacjenci określają go jako tępy, drażniący ból. Niektórzy mówią o uczuciu obręczy zaciskającej się na głowie. Stres wpływa na napięcie mięśni, to z kolei ma wpływ na ucisk na naczynia krwionośne i ilość krwi, która dopływa do mózgu. W mięśniach znajdują się tzw. punkty spustowe. Ich aktywność i związane z tym promieniowanie bólu mogą również powodować ból promieniujący do głowy.
Problem z nieprawidłowym napięciem mięśni, a także z promieniowaniem bólu z punktów spustowych to domena fizjoterapii. Dlatego, jeśli cierpisz na tego typu bóle głowy nie wahaj się i już dziś zgłoś się do jednego z fizjoterapeutów pracujących w MobileMed.
Ból głowy związany z nadciśnieniem tętniczym jest szczególnie niebezpieczny. Pojawia się zwykle, kiedy ciśnienie przekracza określoną granicę. Zazwyczaj ból związany z nadciśnieniem zlokalizowany jest z tyłu głowy, bywa pulsujący, niekiedy towarzyszą mu szumy uszne, może towarzyszyć mu uczucie ucisku w głowie.
Nieleczone nadciśnienie tętnicze może mieć wiele niekorzystnych dla Twojego zdrowia następstw, w tym przede wszystkim udar mózgu.
Głowa nie powinna boleć, o ile pacjent regularnie przyjmuje leki regulujące ciśnienie krwi. Jeśli jednak, pomimo przyjęcia leku, ból wciąż się utrzymuje i ciśnienie nie spada to warto jak najszybciej zgłosić się do lekarza.
Dowiedz się więcej o nadciśnieniu tętniczym. Poznaj alternatywę dla tabletki.Fizjoterapia
z dojazdem do pacjenta