Mobilemed – rehabilitacja z dojazdem do domu
Wizyty w godzinach: 7:30 - 22:00, Kontakt (8:00 - 20:00): +48 544 440 000
MobileMed - Mobilni rehabilitanci i masażyści
Strona główna » Blog » Masaż sportowy z dojazdem do domu

Masaż sportowy z dojazdem do domu

masaż sportowy

Masaż sportowy to nie tylko technika lecznicza opierająca się na znajomości anatomii i fizjologi organizmu, ale także na znajomości praw rządzących organizmem podczas uprawiania konkretnej dyscypliny sportowej. Masaż sportowy– szczególnie polecany dla osób intensywnie uprawiających sport, przygotowujących się do zawodów lub pragnących szybko zregenerować siły np. po zakończonym sezonie treningowym. Masaż sportowy jest też niezawodny przy niwelowaniu skutków już powstałych przeciążeń i urazów sportowych.Masaż sportowy ma za zadanie przygotować Cię do podjęcia aktywności sportowej i osiągania dobrych wyników. Może być wykonany przed lub też po treningu, zawodach czy innej formie aktywności. Zwykle masaż sportowy zawiera bardziej agresywne techniki i wykonywany jest z większą siłą niż masaż klasyczny.

W MobileMed przygotowaliśmy dla Państwa specjalna ofertę promocyjna na Święta – godzinny masaż sportowy w cenie 99 zł. Sprawdź naszą ofertę i zapisz się na masaż sportowy. 

W masażu sportowym często wykorzystywane są techniki z innych form pracy terapeutycznej, np. elementy masażu głębokiego, poprzecznego, izometrycznego, rozluźniania punktów spustowych czy masażu relaksacyjnego. Zastosowanie każdej z technik ma za zadanie możliwie w krótkim czasie doprowadzić do regeneracji organizmu po wysiłku fizycznym. Niezależnie od tego czy jesteś zawodowcem czy sportowcem amatorem efekty masażu sportowego odczujesz natychmiast po jego wykonaniu.

Jak działa masaż sportowy

Masaż sportowy wykonywany przed startem w zawodach, czy inną imprezą sportową czy treningiem ma na celu pobudzenie krążenia krwi, zwiększenie elastyczności mięśni, a przez to pobudzenie organizmy do walki i podniesienie jego wydajności przed startem. Masaż taki wykonuje się najczęściej kilkadziesiąt minut przed planowanym startem. Należy podkreślić też, że taki masaż nie zastąpi tradycyjnej rozgrzewki, ale co istotne uzupełni ją.

Masaż sportowy wykonywany po wysiłku fizycznym jest jednym z zabiegów regeneracyjnych dla organizmu. Zwykle podczas aktywności fizycznej, treningu czy zawodów dość mocno eksploatujesz swoje ciało. A Twój duch rywalizacji i chęć osiągania dobrych wyników pcha Cię do podejmowania dużych obciążeń i niejednokrotnie forsowania organizmu. Po takim pokonywaniu barier własnego ciała, ale też po każdym solidnym i intensywnym treningu masaż jest niezbędny, aby przyśpieszyć regenerację.

Masażysta pomoże Twojemu ciału usunąć z mięśni produkty przemiany materii, poprawi krążenie krwi, rozluźni napięte mięśnie, ścięgna czy więzadła. Masaż sportowy poprzez przyśpieszenie regeneracji powala szybciej podjąć aktywność fizyczną bez ryzyka kumulowania się obciążeń.

Jak pokazują badania, masaż stosowany po intensywnym wysiłku fizycznym wpływa również korzystnie na zwiększenie niektórych parametrów potreningowych, takich jak siła i czucie głębokie.

Niewątpliwą zaletą masażu sportowego jest także to, że może być on czasem na zdiagnozowanie ewentualnych urazów czy kontuzji. A im wcześniej je wykryjesz, tym szybciej możesz podjąć odpowiednie leczenie.

zapisz -się -na- masaż
Zapisz się na masaż

 

error: Treść jest chroniona !!