Mobilemed – rehabilitacja z dojazdem do domu
Wizyty w godzinach: 7:30 - 22:00, Kontakt (8:00 - 20:00): +48 544 440 000
MobileMed - Mobilni rehabilitanci i masażyści
Strona główna » Blog » Czy to już czas aby pomyśleć o trenerze personalnym?

Czy to już czas aby pomyśleć o trenerze personalnym?

trener personalny

Jeśli zastanawiałeś się kiedyś kim jest trener personalny, jak może Ci pomóc oraz czy właściwie potrzebujesz jego pomocy, w dzisiejszym poście odpowiemy na pytanie: kiedy może przydać Ci się pomoc profesjonalnego trenera.

Niezależnie od tego czy trenujemy już kilka lat czy dopiero zaprzyjaźniamy się ze sportem, każdy z nas od czasu do czasu potrzebuje pomocy, dobrej rady, wsparcia. Można ich szukać w Internecie, można znaleźć w prasie sportowej czy programach telewizyjnych. Jedną z możliwości jest również indywidualny trening z trenerem personalnym. W jakich sytuacjach taki trening przyniesie Ci najwięcej korzyści?

Kim jest trener personalny?

Trener personalny  jest to osoba zajmująca się doborem indywidualnego zestawu ćwiczeń oraz przekazująca wiedzę o ich poprawnym wykonaniu. Rolą trenera personalnego jest ponadto motywowanie klienta, oraz kontrola nad wynikami i realizację celów treningowych.

 Brak postępów – Czy to już czas aby pomyśleć o trenerze personalnym

Jeśli konsekwentnie i systematycznie ćwiczysz od kilku tygodni, a nie widzisz efektów,  spotkanie z trenerem może być naprawdę pomocne.

Przede wszystkim trener spojrzy na Twój program ćwiczeń i oceni czy ćwiczenia są odpowiednio dobrane do zaplanowanych przez Ciebie celów.

Niekiedy wyznaczamy sobie cele, których po prostu nie jesteśmy w stanie zrealizować wcale, albo w czasie który sobie założyliśmy, dobry trener nie tylko ukierunkuje nas na realny cel, ale też wskaże aktywności sportowe które pomogą go osiągnąć.

 

Chcesz rozpocząć treningi ale nie wiesz od czego zacząć, czy to już czas aby rozpocząć współprace z trenerem personalnym?

Na stronach internetowych pełno jest gotowych treningów, czy to na wzmocnienie mięśni brzucha, czy to na redukcję tkanki tłuszczowej, czy to na wyszczuplenie ud. Bywa, że od nadmiaru informacji i możliwości nie wiemy od czego zacząć, jaką aktywność wybrać i jaki cel sobie ustalić – to właśnie trener personalny jest osobą, która nakieruje Cię na właściwą dla Ciebie ścieżkę aktywności sportowej, pomoże Ci wyznaczyć cele i pokarze drogę jak je osiągnąć.

Chcesz poznać nowe ćwiczenia i włączyć je do swojego treningu, chcesz podnieść efektywność lub intensywność swoich treningów lub chcesz je po prostu urozmaicić.

W każdej z wymienionych sytuacji to właśnie kilka sesji z osobistym trenerem może pomóc Ci przerwać monotonię treningów, pomóc Ci je urozmaicić i zmodyfikować.  Trener osobisty może wnieść świeżą perspektywę w Twój rytm ćwiczeń, zazwyczaj są to osoby pełne ciekawych sportowych pomysłów.

Trener  personalny może pokazać Ci także nowe sposoby wykonywania Twoich codziennych ćwiczeń, o których Ty często nie masz pojęcia (ćwiczenia obwodowe, trening siłowy, tabaty itp.), może zaproponować Ci także użycie sprzętu o którym nigdy wcześniej nie słyszałeś.

Chcesz ćwiczyć ale jesteś chory, masz określone problemy zdrowotne

Jeśli masz problemy zdrowotne, a mimo to nadal chcesz być aktywny fizycznie i ćwiczyć, praca z doświadczonym trenerem personalnym (oczywiście najlepiej jeśli osoba ta współpracuje z lekarzem) może okazać się dla Ciebie najbezpieczniejszą formą aktywności fizycznej.

Trenerzy personalni to często także fizjoterapeuci (sprawdź trenerów z MobileMed.pl), jeśli przebyłeś poważny uraz, kontuzję, wracasz do sportu po długotrwałej rehabilitacji powrót z trenerem – fizjoterapeutą jest najlepszym prezentem jaki możesz sobie ofiarować. Masz wtedy pewność, że zalecone ćwiczenia nie wpłyną na Twoje zdrowie i bezpiecznie powrócisz pod okiem osobistego trenera do sportu.


Przygotowujesz się do zawodów, startu, rywalizacji

Jeśli przygotowujesz się do maratonu, trudnej wyprawy w góry czy chociażby urlopu spędzonego na rowerze, doświadczony trener podpowie co należy zrobić aby wzmocnić organizm, przygotować go do wysiłku, realizacji planów i zamiarów. Trener pomoże stworzyć program szkoleniowy i nakreślić plan przygotowawczy do podjętego wyzwania sportowego.

 

Warto przed rozpoczęciem współpracy z trenerem personalnym upewnić się, że ma on doświadczenie w dziedzinie sportu która nas interesuje, lub inne kompetencje, które mogą okazać się dla nas istotne (np. jest również fizjoterapeutą, instruktorem danej dziedziny sportu itp.)

 

error: Treść jest chroniona !!