MobileMed - Rehabilitacja i fizjoterapia z dojazdem

Wizyty w godzinach : 7:30 - 20:00
Kontakt : + 48 604 999 555

Najczęstsze urazy podczas wakacji

Najczęstsze urazy podczas wakacji

Podczas wakacji wyjeżdżamy w różne miejsca: góry, morze, jeziora. Czas, jaki spędzamy na świeżym powietrzu nie ogranicza się jedynie do leżenia w słońcu na plaży czy w cieniu na leżaku. Bardzo często dla zapracowanych osób jest to czas, w którym mogą się rozerwać, wyszaleć. Siedząc przy biurku nie narażamy swojego organizmu na kontuzję tak bardzo, jak podczas wspinaczki po górach czy grze w siatkówkę plażową.

Jakie są zatem najczęstsze urazy i jak ich unikać?

Najczęściej występującym urazem w trakcie wycieczek jest skręcenie kostki. Podczas spaceru po nierównym terenie wystarczy chwila by nieuważnie postawić stopę by nabawić się bólu, odczuwanego jako “rozerwanie się” czegoś w kostce. Uszkodzenie torebki stawowej i więzadeł objawia się szybkim opuchnięciem i pojawieniem krwiaka. Należy jak najszybciej unieruchomić staw elastycznym bandażem i unieść nogę do góry aby uniknąć narastającemu obrzękowi. Równie częste są złamania kości, jednak w tym przypadku samo unieruchomienie nie wystarczy, konieczna jest wizyta u lekarza w celu założenia gipsu.

Kolejnym pojawiającym się urazem są stłuczenia. Podczas wzmożonego ruchu fizycznego organizm jest narażony na silne uderzenia, które skutkują obrzękiem, zasinieniem oraz bólem przy dotyku. Z reguły wystarczają domowe okłady z octu lub specjalne maści, jednak jeśli nie ustąpią, warto wybrać się do lekarza, ponieważ jest to niepokojący objaw. Zwykle stłuczeniu ulegają stawy kolanowe, biodrowe, kostki, nadgarstki lub stawy barkowe.

Oprócz skręceń i stłuczeń, równie często spotykane są zwichnięcia oraz wybicia stawu. Podczas mocnego zamachu w trakcie gry w siatkówkę plażową czy w tenisa występuje szczególne ryzyko uszkodzenia stawów. W przypadku wystąpienia nagłego bólu podczas wykonywania opisanych wyżej czynności należy niezwłocznie zgłosić się do ortopedy w celu zdiagnozowania urazu. W wyniku urazu mogło też dojść do uszczerbku kości, czego nie wolno bagatelizować, ponieważ odłamki kości mogły się przemieścić i uszkodzić narządy wewnętrzne.

Aktywność ruchowa podczas wakacji jest niezmiernie ważna, jednak do wszystkiego należy podchodzić z rozsądkiem. Przed rozpoczęciem wysiłku fizycznego zdecydujmy się na krótką rozgrzewkę, która przygotuje mięśnie na czekającą je aktywność. Po udanej zabawie należy przejść do rozciągania, które pozwoli odpocząć stawom i rozluźni mięśnie oraz zapobiegnie powstawaniu urazów.

*

Szybka pomoc po urazie jest bardzo ważna, dlatego nie zwlekaj z rehabilitacją. Odpowiednio dobrane masaże i ćwiczenia w krótkim czasie pozwolą wrócić do pełnej sprawności po kontuzji. 

Z nami uzyskasz pomoc już następnego dnia od zamówienia spotkania!

W celu zamówienia wizyty skontaktuj się z nami bezpośrednio:

telefonicznie: 544 44 00 00 lub 604 999 555

przez stronę: http://www.mobilemed.pl/kontakt-mobilemed/

Zobacz więcej

Ranking 10 najlepszych ośrodków rehabilitacyjnych NFZ Warszawa

Ranking 10 najlepszych ośrodków rehabilitacyjnych NFZ Warszawa

Rehabilitacji potrzebujemy coraz częściej – po kontuzji, złamaniu czy nadwyrężeniu mięśni. Bardzo często aby rehabilitacja była efektywna, musi być wykonywana przez dłuższy okres, aby miała czas zadziałać.

W Polsce jest obecnie około 70 tys. fizjoterapeutów, jednak większość z nich pracuje w prywatnych gabinetach lub klinikach. Alternatywą dla prywatnych zabiegów rehabilitacyjnych są ośrodki oferujące usługi w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.

Poniższy ranking został stworzony dla miasta stołecznego Warszawa. Jako główne kryterium został przyjęty czas oczekiwania na zabieg. W każdym z poniżej podanych ośrodków czas oczekiwania na wizytę trwa około 2-4 tygodni, zwykle trwa to o wiele dłużej.

1. Falck Medycyna Region Centralny

Śródmieście

ul. Sapieżyńska 10

tel. 22 535 91 00

2. Zespół Niepublicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej Rekol-Med

Mokotów

ul. J.S.Bacha 2

tel. 22 843 64 94

3. Fundacja Rozwoju Medycyny Sportowej Lecznica Lekarska

Ochota

ul. Wawelska 5

tel. 22 825 89 85

4. Przychodnia Lekarska Wojskowej Akademii Technicznej Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej

Bemowo

ul. Kartezjusza 2

tel. 26 183 82 30

5. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Warszawa-Białołęka

Białołęka

ul. Milenijna 4

tel. 22 519 33 08

6. Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Rembertów

Rembertów

ul. Zawiszaków 23

tel. 22 515-44-17

7. ”Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Hipokrates” Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością

Ursus

ul. Plac Czerwca 1976 1

tel. 22 478 28 26

8. Wojskowy Instytut Medyczny

Praga Południe

ul. Szaserów 128

tel. 26 181 62 36

9. Centralna Wojskowa Przychodnia Lekarska „Cepelek” Sp. Zoz

Śródmieście

ul. Koszykowa 78

tel. 22 429 11 79

10. Centrum Rehabilitacji „Estetica-Med” K. M. Michalczyk S.C.

Praga Północ

ul. Ząbkowska 18/61

tel. 22 670 00 63

Bardzo ważne jest aby nie zwlekać z rehabilitacją, ponieważ im szybciej rozpoczniemy ćwiczenia, tym będą one skuteczniejsze i szybciej zobaczymy efekty. Należy pamiętać, że oprócz wyboru ośrodka rehabilitacyjnego, ważna jest dobrze przeprowadzona diagnoza oraz dobór odpowiednio wykształconego fizjoterapeuty.

Natychmiastowa reakcja na kontuzję w postaci poprawnie przeprowadzonej rehabilitacji pozwoli na  szybki powrót do pełnej sprawności i cieszenie się ze zdrowia przez długi czas.

W MobileMed oferujemy pomoc od ręki. Już następnego dnia możesz rozpocząć rehabilitację i wrócić do zdrowia z mgnieniu oka. Czas oczekiwania na rehabilitację jest bardzo długi, najszybciej można otrzymać pomoc po około 4 tygodniach. Warto pamiętać, że zdrowie jest bezcenne i nie warto przekładać rehabilitacji na później.

Zdecyduj się na nią już dziś i pozwól sobie na pomoc z naszymi specjalistami!

Zapraszamy Do Kontaktu:

Poprzez Maila: biuro@mobilemed.pl

Lub Telefonicznie: 544 44 00 00

 

 

Zobacz więcej

Poprawa zdrowia w domowym zaciszu

4182166296_f4e6206330_o

Poprawa zdrowia w domowym zaciszu

Zbliża się lato, czas wyjazdów do sanatoriów zdrowotnych. A co jeśli nie możemy wybrać się na zabiegi fizjoterapeutyczne poza dom? Wizją MobileMed jest dostęp do profesjonalnej rehabilitacji niezależnej od miejsca wykonywania. Obecnie ta usługa jest dostępna w kilku miejscach w Polsce. MobileMed oferuje domową rehabilitację w wielu miastach:

  • Warszawie,
  • Gdańsku,
  • Krakowie,
  • Poznaniu,
  • Łodzi,
  • Wrocławiu.

Głównym założeniem MobileMedu jest umożliwienie osobom w starszym wieku łatwego dostępu do masażu leczniczego i fizjoterapii. Ponieważ fizjoterapeuci MobileMed dojeżdżają bezpośrednio do domu, możesz skorzystać z ich wiedzy i doświadczenia przy takich zabiegach jak:

Masaż leczniczy

Jest to jeden z rodzajów masażu klasycznego, jednak dostosowuje się go indywidualnie, w zależności od choroby jaka występuje u pacjenta. Zabieg ten szczególnie korzystnie wpływa na zmniejszenie dolegliwości bólowych w przewlekłych chorobach zwyrodnieniowych reumatycznych czy nerwobólach. Istnieje cała gama różnych rodzajów masaży leczniczych. Najpopularniejszym jest masaż klasyczny, który pozytywnie wpływa na ciało i umysł, przede wszystkim zmniejszając napięcie mięśni i stawów. Prawidłowo wykonany, przyspiesza przemianę materii, wspomaga układ krążenia. Równie popularną odmianą masażu leczniczego jest masaż przeciwbólowy, podczas którego, fizjoterapeuta uciska wybrane miejsca punktowo przez kilka sekund co powoduje rozluźnienie mięśni i zwalczenie bólu.

Ćwiczenia ogólnie usprawniające

Celem tych ćwiczeń jest poprawa ogólnego stanu zdrowia i kondycji, wzmocnienie siły mięśni i stawów. Dodatkowym atutem zabiegu jest usprawnienie krążenia oraz utrzymanie dobrej czynności układu oddechowego i nerwowego. Główną zaletą jest długotrwała poprawa ogólnego samopoczucia oraz szybkie osiągnięcie pełnej sprawności po ustąpieniu schorzenia. Zabieg składa się z serii różnych ćwiczeń, które wpływają na elastyczność stawów oraz wytrzymałość mięśni. Ćwiczenia wykonywane są z przyborami, przy ławeczce lub drabince, ponieważ podstawowym założeniem tego rodzaju zabiegu jest to, że ruch też może być środkiem leczniczym. Ćwiczenia zaleca się głównie osobom, które ze względu na schorzenia, musiały spędzić w łóżku dłuższy czas i nie miały dostępu do aktywności fizycznej.

Terapia manualna

to masaż polegający na uciskaniu odpowiednich partii ciała w celu rozluźnienia stawów, jednak ciało nie składa się jedynie z nich, dlatego ten zabieg pomaga również na kości, tkankę miękką, skórę, więzadła oraz ścięgna. Dedykowany przede wszystkim osobom z dolegliwościami kręgosłupa i stawów. Efektywność zabiegu wynika głównie z dokładnego badania pacjenta i odpowiedniego dopasowania zabiegu do faktycznego stanu i schorzenia, a nie jedynie objawów.  Istnieje wiele rodzajów terapii manualnej.

wg koncepcji Mulligana

Opiera się na połączeniu mobilizacji stawowych z jednoczesną aktywnością osoby rehabilitowanej. Terapeuta jednocześnie wykorzystuje ruch mierny wykonywany swoimi rękoma z ruchem czynnym, wykonywanym przez pacjenta. Ogromną zaletą tej metody jest bezbolesność wykonywania tego zabiegu oraz jego długotrwałe efekty. Najczęściej stosowana jest przy leczeniu ograniczeń ruchomości stawów oraz bólu spowodowanego zaburzeniem gry stawowej. Stosuje się ją również w usuwaniu bólów i zawrotów głowy.

terapia McKenzie

Podobnie jak w koncepcji Mulligana, wykorzystywane są techniki wykonywane rękoma terapeuty, jak również samodzielne ruchy pacjenta. Założeniem tej terapii jest ból kręgosłupa spowodowany zmianami degeneracyjnymi krążka międzykręgowego. Jest to uraz mechaniczny, którego następstwa neutralizuje się ćwiczeniami dobranymi pod konkretnego pacjenta.

PNF – torowanie nerwowo-mięśniowe

Celem tego zabiegu jest zapewnienie pacjentowi terapii, jakiej jego organizm potrzebuje. Dzięki współpracy fizjoterapeuty z chorym wykorzystuje się zdrowe partie ciała by leczyć chore. Cały proces leczenia jest nastawiony na bezbolesną pracę, bez traumatycznych doznań i z nastawieniem na dalszą pracę w przyszłości. Terapia z założenia powinna składać się z jak największą ilością powtórzeń konkretnych ćwiczeń. Podczas całego procesu dąży się do usprawnienia organizmu oraz osiągnięcia maksymalnej możliwej samodzielności i aktywności pacjenta. Szczególne wskazania do rehabilitacji tą metodą są stany po udarach krwotocznych i niedokrwiennych mózgu, stwardnienie rozsiane, stany po urazach kręgosłupa oraz wszystkie neurologiczne i ortopedyczne schorzenia. Zaleca się te zabiegi również pacjentom ze schorzeniami przebiegającymi z zaburzeniami chodu oraz stany pourazowe i pooperacyjne, w których koniecznością jest odbudowanie masy mięśniowej.

*

Rehabilitacja to długotrwały proces, który przynosi długofalowe korzyści. Odpowiednio dopasowany i przeprowadzony pod okiem doświadczonego specjalisty może przynieść spektakularne efekty. Należy pamiętać, aby w przypadku doświadczenia urazu lub uciążliwego schorzenia, zdecydować się na fizjoterapię jak najszybciej, by zniwelować ból i odciążyć mięśnie oraz stawy jak najszybciej. Dzięki bogatej ofercie zabiegów fizjoterapeutycznych dla osób starszych, istnieje możliwość zapewnienia efektów jak po pobycie w sanatorium.

 

W celu zamówienia wizyty skontaktuj się z nami bezpośrednio:

telefonicznie: 544 44 00 00 lub 604 999 555

przez stronę: http://www.mobilemed.pl/kontakt-mobilemed/

 

 

Zobacz więcej
Dobre Samopoczucie Przed Wakacjami

Dobre Samopoczucie Przed Wakacjami

      Dobre Samopoczucie Przed Wakacjami

     Przed nami początek lata, wielkimi krokami zbliża się upragniony sezon urlopowy.
Większość z nas od dawna myśli o zasłużonym odpoczynku. Warto jednak znaleźć trochę czasu na
chwilę relaksu jeszcze przed wyjazdem. Czy może być coś lepszego niż odprężenie i odrobina
wyciszenia na moment przed upragnionym urlopem?

     Świetnym sposobem na odskocznię od codziennego zgiełku jest skorzystanie z
profesjonalnego masażu relaksacyjnego. Zabieg ten zmniejsza bóle napięciowe mięśni oraz
poprawia krążenie w całym ciele. Masaż relaksacyjny koi zbolałe partie ciała i usuwa uczucie
zmęczenia z organizmu.

   Przed wybraniem zabiegu, warto wiedzieć, że istnieje wiele rodzajów masażu
relaksacyjnego. Dzięki bogatej palecie możliwości, każdy znajdzie masaż najbardziej
odpowiadający potrzebom organizmu. Ten typ masażu obejmuje najczęściej całe ciało, by możliwe
było odczucie pełnego rozluźnienia i odpoczynku.

Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze typy masażu relaksacyjnego.

Masaż aromaterapeutyczny jest wykonywany z użyciem ciepłych, naturalnych olejów
wzbogaconych o olejki eteryczne. Substancje zawarte w olejkach działają pobudzająco oraz
uspokajająco na zmysły co pozwala w pełni oddać się odprężającemu działaniu zabiegu. Zabieg
szczególnie polecany osobom potrzebującym odstresowania się. Dodatkowo ciepłe oleje
wpływają pozytywnie na kondycję skóry, dzięki nim jest ona gładka i nawilżona.
Masaż świecą to kolejny rozgrzewający zabieg kojący zmęczone mięśnie. Szczególnie polecany
na spięte części ciała takie jak plecy i barki. Jest to niezwykle aromatyczny zabieg. Dzięki użyciu
specjalistycznych wosków i świec zapachowych, skóra pozostaje miła w dotyku i aksamitna.
Masaż gorącą czekoladą to prawdziwa gratka nie tylko dla miłośników słodkich tabliczek.
Zabieg z użyciem gorącej czekolady wpływa pozytywnie nie tylko na poziom endorfin w
organizmie, ale także na jego kondycję. Delikatne ciepło rozmasowywanej na skórze czekolady
doskonale koi zszarpane nerwy i pozwala rozluźnić najbardziej spięte mięśnie.
Masaż wyszczuplający i ujędrniający jest wykonywany w różnych wariantach. Najbardziej
polecany na dolne partie ciała ze względu na wykorzystanie technik drenażu limfatycznego, co
pozwala na usunięcie obrzęków ze zmęczonej skóry. Dodatkowe użycie kostek lodu wzmacnia
efekt, a także ma działanie wyszczuplające i antycellulitowe. Wbrew pozorom taki zabieg jest
bardzo przyjemny i odprężający.

Masaże orientalne – odrobina egzotyki w Twoim domu

Masaż tajski to połączenie różnych form ucisku oraz rozciąganie ciała mających na celu
przywrócenie harmonii wewnętrznej w organizmie. Taka forma zabiegu pozytywnie wpływa na
ogólną równowagę, ponieważ masowana osoba zostaje wprowadzona w stan głębokiego relaksu.
Szczególnie polecany osobom zainteresowanym jogą, ze względu na duże podobieństwo w
rozciąganiu mięśni z uwzględnieniem barków, szyi i głowy.
Masaż Lomi Lomi to rytuał mocno związany z tańcem hula. Podobnie jak masaż tajski pomaga
zmniejszyć napięcie całego organizmu oraz zniwelować bóle głowy.
Masaż gorącymi kamieniami wulkanicznymi. Polecany osobom ze spiętymi barkami i
plecami. Rozgrzane otoczaki natychmiastowo rozluźniają zestresowane mięśnie i pozwalają
dogłębnie zrelaksować obolałe partie ciała.
Masaż stemplami ziołowymi to niezwykle aromatyczny rytuał polecany na całe ciało. Zabieg
wykonywany z użyciem ciepłych stempli daje uczucie rozluźnienia, a zawarte w nich zioła działa
leczniczo. Masaż ziołowy poprawia krążenie, usuwa zmęczenie i pozwala usunąć bóle z mięśni i
stawów. Słodki aromat ziół koi zmysły i pozwala na całkowite odprężenie.

Różnorodność w wyborze masaży relaksacyjnych sprawia, że każda osoba może znaleźć coś
dla siebie. Warto przetestować co najmniej kilka technik, aby móc wybrać tę, która działa najlepiej
na nasz organizm. Aby uczucie relaksu i odprężenia pozostało na dłużej, bezpośrednio po zabiegu
dobrze jest zaplanować trochę czasu na odpoczynek i nacieszenie się harmonią panującą w
organizmie. Warto wspomnieć, że najlepsze efekty można uzyskać korzystając z zabiegów
regularnie. Dzięki systematycznym zabiegom odprężającym nasz organizm pozostaje w
równowadze co przekłada się na dobre samopoczucie.

Rezerwuj Masaż

   

Zobacz więcej
Profilaktyka podczas zimowych wyjazdów

Profilaktyka podczas zimowych wyjazdów

W jednym ze styczniowych wpisów poruszyliśmy temat przygotowania do sezonu zimowego w górach i dziś go kontynuujemy.  W tym artykule przedstawimy ważne informacje, które przydadzą się już podczas samego wyjazdu. Podpowiemy na co zwrócić uwagę, aby uniknąć urazów i bezpiecznie korzystać z zimowych atrakcji sportowych.

Zobacz więcej
Rehabilitacja po rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego (ACL)

Rehabilitacja po rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego (ACL)

Mówi się, że sport to zdrowie, ale często wiąże się też z kontuzjami. Urazy skrętne podczas aktywności są najczęstszą przyczyną uszkodzenia więzadeł kolana. Najbardziej podatne na zerwanie jest więzadło krzyżowe przednie, które stabilizuje staw kolanowy. Kiedy dojdzie do takiego uszkodzenia mamy wrażenie, że kolano „ucieka”. Taka przypadłość uniemożliwia uprawianie wielu dyscyplin sportowych, a także znacznie utrudnia codzienne funkcjonowanie. Nieleczone urazy struktur stabilizujących staw kolanowy może też powodować uszkodzenie chrząstki  oraz kości i przyspieszać rozwój zmian zwyrodnieniowych. Na szczęście w medycynie już od lat stosuje się różne metody rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego. Trzeba jednak pamiętać, że ten zabieg wymaga dobrego przygotowania fizycznego, a po nim konieczna jest rehabilitacja. W tym artykule kompleksowo przedstawimy cały ten proces.

Zobacz więcej
Jak uniknąć zimowych urazów?

Jak uniknąć zimowych urazów?

Zimowa pogoda może stanowić poważne zagrożenie i sprzyjać różnego rodzaju urazom. Idąc po śliskiej powierzchni pokrytej lodem, śniegiem lub błotem pośniegowym bardzo trudno jest zachować równowagę. Zimowe upadki najczęściej kończą się jedynie stłuczeniami. Czasami jednak zdarzają się poważniejsze urazy takie jak skręcenia i złamania. W grupie podwyższonego ryzyka są przede wszystkim dzieci, które są bardzo ruchliwe i niezbyt ostrożne, a także osoby starsze i mające problemy z utrzymaniem równowagi oraz poruszaniem się. W tym artykule przedstawimy kilka prostych metod, które znacznie zwiększają bezpieczeństwo podczas zimowych spacerów.

Zobacz więcej
Przygotuj się do sezonu narciarskiego

Przygotuj się do sezonu narciarskiego

Wraz z pierwszym śniegiem wiele osób zaczyna przygotowywać się do zimowych wyjazdów w góry. Narty, snowboard, a także trekking cieszą się coraz większą popularnością wśród Polaków. W tym artykule podpowiemy, jak przygotować się do szaleństw na śniegu.

Zobacz więcej
Zadbaj o swoje barki!

Zadbaj o swoje barki!

Z bólem barku boryka się coraz więcej osób, w różnym wieku. Przyczyny tej dolegliwości mogą być bardzo różne. Od przeciążenia, poprzez urazy, aż po zmiany zwyrodnieniowe stawów. Każdy jednak doskonale wie, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Dlatego właśnie w tym artykule przedstawiamy 5 porad, które pomogą Wam zachować zdrowie barków. Tak wiec do działa – zadbaj o swoje barki!

Zobacz więcej
Reumatoidalne zapalenie stawów

Reumatoidalne zapalenie stawów

Reumatoidalne zapalenie stawów to bardzo często występująca przewlekła choroba reumatyczna. Jej przyczyny nie są dokładnie znane, ale pewne jest, że na jej rozwój i przebieg mają wpływ czynniki genetyczne, środowiskowe i immunologiczne. Chorzy cierpiący na tę dolegliwość borykają się najczęściej z symetrycznym zapaleniem stawów, a także zmianami dotyczącymi organów wewnętrznych np. płuc, nerek i serca. Niestety RZS zgodnie z obecnym stanem wiedzy medycznej nie da się wyleczyć. Choroba ta przebiega z naprzemiennymi okresami zaostrzeń i remisji. Dla reumatyków najważniejsze jest spowolnienie postępowania choroby oraz ograniczenie do minimum negatywnych konsekwencji jej ataków. W tym artykule podpowiemy, jak na co dzień radzić sobie z reumatoidalnym zapaleniem stawów.

Zobacz więcej